Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 6d. 16:45

Kaune šunį išmetė iš 5 aukšto, pakaunėje dar du pašovė (nuotraukos, atnaujinta 18.30 val.)

Pakaunėje pašautas Deris išgyveno, tačiau jo būklė sunki.
Tomo Grigalevičiaus/15min.lt nuotr. / Pakaunėje pašautas Deris išgyveno, tačiau jo būklė sunki.

Kaune – dar vienas žiauraus elgesio su gyvūnais proveržis. Trečiadienį vos dviejų mėnesių sulaukęs šunelis buvo išmestas iš penkto aukšto. Tuo tarpu antradienį medžiokliniu šautuvu ginkluotas Kauno rajono gyventojas sušaudė kalę, o kitą šunį sunkiai sužeidė.

Antradienį, apie 14 val., Kauno rajone esančiame Alšėnų kaime medžiotojas Virginijus I. paleido seriją šūvių į greta dviejų jodinėjančių mergaičių bėgiojusius šunis. Iš medžioklinio ginklo paleistos kulkos perskrodė laikos ir kolių mišrūnės  Haros plaučius. 1,5 metų amžiaus sulaukusios kalės gyvybė užgeso vietoje. Kartu su ja po laukus lakstęs bokserių veislės mišrūnas Deris buvo sužeistas.

Trečiadienį jį apžiūrėję veterinarai nustatė, jog viena kulka yra įstrigusi šuns kaklo srityje. Derio būklė sunki, jam artimiausiu metu turės būti daroma operacija. Kelis šūvius į naminius gyvūnus paleidęs Virginijus I. Teisinosi šunis sumaišęs su lapėmis.

Šunelį išmetė iš 5 aukšto

Trečiadienį, 11.37 val., Kauno gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ specialistai sulaukė Partizanų gatvėje gyvenančio kauniečio skambučio. Šis pranešė, jog pro vieno daugiabučio langą iš penkto aukšto buvo išmestas mažas šunelis.

„Nuaro“ specialistai, į pagalbą pasitelkę policijos pareigūnus, pateko į butą, pro kurio langus buvo išmestas gyvūnėlis. Duris atidariusi moteris tvirtino, jog šunelį išmetė jos sugyventinis. „Nuaro“ darbuotojai iš buto išsivežė maždaug 3 metų taksų veislės kalę, kuri ir buvo atsivedusi nužudytąjį šunelį.

Papildyta 17.45 val. Aštuonioliktąjį gimtadienį šventusios pašautų šunų šeimininkų atžalos Ingos Giedraitytės ir jos dvylikametės draugės pasijodinėjimas antradienį baigėsi nelaime. Alšėnų kaimo apylinkėse jodinėjusios paauglės staiga išgirdo šūvius, kurių išsigandę arkliai puolė bėgti namų link. Kartu su jais namo parbėgo tik vienas iš dviejų laukais bėgiojusių šunų.

„Grįžusi dukra man pasakė, jog šaudė kaimynas Virgis. Aš jam paskambinau ir paklausiau, kodėl nušovė mano kalę. Jis pasakė, kad galbūt ją sumaišė su lape. Bet ar tokio dydžio šunį galima sumaišyti su lape? Tai jis kitą kartą mane sumaišys su lape ir pašaus“, – trečiadienį su sužeistu Deriu lankydamasi „Nuaro“ patalpose, kalbėjo Alšėnų gyventoja Dana Giedraitienė.

Derio kūne – 4 žaizdos

Moters augintinės Haros kūnas trečiadienį buvo nuvežtas pas ekspertus. Tuo tarpu sunkiai sužeistas Deris atsidūrė veterinarų rankose. Patiną apžiūrėję specialistai rado keturias šautines žaizdas. Veterinarai, atlikę rentgenogramą, nustatys, ar bokserių veislės mišrūno Derio kūne yra daugiau kulkų, mat dalis jų galėjo tik kliudyti gyvūną.

„Aš jau kreipiausi į policiją. Šiandien pas mus turėtų atvažiuoti įgaliotinis, kuriam viską parodysiu. Aš visko tikrai taip nepaliksiu“, – nenuleisti rankų ir ieškoti teisybės žadėjo karingai nusiteikusi D.Giedraitienė.

Papildyta 18.30 val. Trečiadienį prieš pietus netoliese 130–uoju numeriu pažymėto Partizanų gatvės daugiabučio namo buvusius kauniečius šokiravo kraupus vaizdas. Pro penkto aukšto langą mažytį šunelį išmetęs vyriškis vėliau išėjo į lauką ir gyvūno lavoną įmetė į šiukšlių konteinerį. Nieko nelaukę, apie įvykį liudininkai pranešė Kauno gyvūnų globos ir kontrolės tarnybai „Nuaras“.

Kartu su policijos pareigūnais į įvykio vietą atvykę „Nuaro“ specialistai, išsiaiškinę, pro kurį langą buvo išmestas šunelis, pasibeldė į to buto duris. Jas tik po kiek laiko atidariusi moteris iš pradžių tvirtino nieko nežinanti, tačiau vėliau šunelio egzekucija apkaltino savo sugyventinį.

Tik su policijos pagalba gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos darbuotojai iš minėto buto išsivežė taksų veislės kalę Dipsę, kuri ir buvo atsivedusi pro langą išmestą šunelį. Šiuo metu maždaug trejų metų amžiaus kalė yra laikoma „Nuaro“ patalpose.

Iš šeimininkų bandys atimti Dipsę

Anot tarnybos vadovės Jurgitos Gustatienės, veikiausiai bus bandoma pasiekti, jog Dipsė iš jos šeimininkų būtų konfiskuota. „Nors šunelis turi teisę turėti savo namus, tokiems šeimininkams jį bijome grąžinti“, – paaiškino moteris.

Minėtame Partizanų gatvės namo bute buvusi Gyvūnų globos asociacijos vyriausioji specialistė Lolita Grėblikienė nuogąstavo, jog tuose namuose gali būti ir daugiau neseniai pasaulį išvydusių šunelių. Spėjama, jog Dipsė iš viso atsivedė keturis šuniukus.

„Teisės apieškoti butą aš neturėjau, tad nežinau, ar likusieji šuniukai yra bute ar kur nors kitur“, – tvirtino L.Grėblikienė.

Sugyventiniai nuolat girtauja

Specialistės teigimu, egzekuciją galimai įvykdęs vyriškis gyvūnų globėjų ir pareigūnų vizito bute metu slėpėsi kitame kambaryje ir paaiškinti savo elgesio motyvų nesiteikė.

„Pagal kaimynų pasakojimus ir vaizdą, kurį mačiau pati, susidariau įspūdį, kad ten gyvenantys žmonės propaguoja asocialų gyvenimo būdą. Žmonės pasakojo, jog šiame bute yra nuolat girtaujama. Man netgi vienas jų kaimynas pasakė, jog šiandien tas vyriškis išmetė šunelį, o kitą dieną gali išmesti ir savo sugyventinę“, – kalbėjo L.Grėblikienė.

Kauno Dainavos policijos komisariate trečiadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Pareigūnai jau nustatė šunelį nužudyti galėjusio vyriškio tapatybę. Anot tyrėjų, jis artimiausiu metu turėtų būti iškviestas apklausai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min