Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 20d. 06:32

Kauniečiai neregistruoja savo augintinių

Savivaldybėje vykusioje konferencijoje gyvūnų mylėtojai ir valdininkai aptarė klausimus, susijusius su mieste laikomais keturkojais.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Savivaldybėje vykusioje konferencijoje gyvūnų mylėtojai ir valdininkai aptarė klausimus, susijusius su mieste laikomais keturkojais.

Kauno mieste ryškėja tendencija, kad žmonės, namuose auginantys šunis ir kates vengia juos registruoti.

Per pastaruosius trejus metus Kauno mieste buvo užregistruoti 7 tūkstančiai augintinių, tuo tarpu per metus paskiepyta 16 tūkst. keturkojų. Skaičiai akivaizdžiai byloja, kad kauniečiai vengia registruoti namuose auginamus gyvūnus. Vienkartinis keturkojo registracijos mokestis yra 20 Lt. Jei žmogus, auginantis šunį ar katę gyvena daugiabučiame name, atitinkamai kas mėnesį jis turi mokėti 5 ir 3 Lt.

Tuo tarpu Lietuvos gyvūnų globėjų asociacijos prezidentas Benas Noreikis teigė, kad kasmėnesinis mokestis už gyvūnus nėra pagrįstas jokia logika. „Jei žmogus, gyvendamas bute, už savo augintinį moka nustatytą mėnesinę įmoką, ką jis už tai gauna? Pinigai nukeliauja nežinia kur. Manau, rinkliava turėtų būti panaudota gyvūnų gerovei, tada būtų tikslinga ją rinkti“, – po vakar Kauno savivaldybėje vykusios konferencijos „Gyvūnų globos ir priežiūros problemos Kauno mieste“ savo nuomonę išsakė B.Noreikis.

Anot pašnekovo, ne tik mėnesinė rinkliava kelia aibes klausimų. Valdininkams buvo išsakytos abejonės dėl šunų ekskrementų rinkimo. „Šunį lauke vedžiojantis asmuo yra įpareigotas surinkti savo augintinio ekskrementus. Tačiau kur juos jam dėti? Šiukšlių konteineris tam lyg ir netinkama vieta. Manau, kad reikia atlikti analizę, po kurios paaiškėtų miesto vietos, kuriose ši problema itin aktuali ir ten pastatyti specialias šiukšliadėžes“, – samprotavo B.Noreikis.

Visus konferencijoje aptartus klausimus dar svarstys valdininkai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min