Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno filharmonijoje – džiazas vardan keturkojų gyvybių

„Penktos kojos“ sukurta socialinė reklama
VšĮ „Penkta koja“ / „Penktos kojos“ sukurta socialinė reklama
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 10 d., 18 val., Kauno valstybinėje filharmonijoje įvyks labdaros koncertas „Džiazas išlikimui“. Visos už bilietus surinktos lėšos bus skirtos pagalbą beglobiams gyvūnams teikiančiai organizacijai „Penkta koja“.

VšĮ „Penkta koja“ direktorė Agnė Volockytė sako: „Džiaugiamės galėdami visiems mūsų bendraminčiams pasiūlyti aukšto meninio lygio koncertą, kurio idėja gimė pianistui Dariui Mažintui, subūrusiam visą kolektyvą džiazo muzikantų. Šis koncertas – tai gerumo išraiška kuri suskambės džiazo akordais.

Aš mėgstu tiksliai žinoti, ką darau, ko galiu tikėtis, kuo vertingas mano darbas. Vartotojiškoje kultūroje, kapitalizmo sūkuryje, konkurencijos pinklėse esu lyg mažas sraigtas mechanizmo, kuris nelaukia, niekada nestoja, galbūt jis ir netobulas, galbūt netgi ydingas, bet kol kas niekas geriau nesugalvojo, neišlaisvino mūsų minčių, nesuteikė laisvės, polėkio jausmo kurti vardan to, kad ne turtų, o malonumų turtingi būtume. Ką gavome ir praradome, ar jau viską suskaičiavome? Kiek dar kilsime ir krisime, nusivilsime ir vėl patikėsime naivia idėja, kuri mus pakels virš visų žemiškų sunkumų, galbūt mes tapsime kažkuo, gal liksime pavargę, irzlūs ir nesuprasti.

Ši investicija susieta su žmonių gerumu. Nėra nieko tvirtesnio ir stabilesnio už žmogų, tikintį gerumo idėja šiame pasaulyje.Žinau tik vieną, nebūsime kaip šapelis upėj, neleisime, kad vandens tėkmė nuneštų mus sava vaga, nebūsime tie, kurie neina, kuriuos neša, mes turime idėją ir norą tapti turtingi. Nerimastingas ir nervingas, dūzgiantis, apimtas rutinos šis mūsų nenutrūkstamas procesas, išjunkit blykstes ryškias, mes nenorim žygiuoti iškilmingoje procesijoj tarsi parodoje, būti dėmesio centre, ko vertas jis, jeigu pasakyti nėra tiek daug, kiek laukiantys tikisi. Mes tiek daug investavom, nesupratom, kur tiek daug praradom, kur vis dar prarandam, visos rinkos kyla ir krenta, arba labai krenta po didelio pakilimo. Daugelis taip gviešiasi to, kas materialu, kad net save praranda, išsižadėti idealo, savo siekio prigimtinio, sukurti gėrį, užauginti kartą, kuri pranoks tave darbais, juk tai taip artima visiems, mums, siekiantiems naudos ir turtų, tai žmogiška taisyklė.

Tačiau pabūkim idealistai, kad realybė priartėtų prie mūsų minčių, mūsų norų ir materializuotųsi į gėrį savaime. Nėra kitų pastovesnių dalykų už žmogaus siekius, už gerą žodį, už gerą širdį ir už kuklumą didžių darbų fone. Viskas šiame pasaulyje taip laikina, nyku, nes kai pagalvoji, susimąstai giliai lyg jausdamas pulsuojant širdį nuo minčių, koks laikinas esi, ar į tas duris kas rytą beldi, ar gailėsies tų dienų, kai siekei vien materialių gėrybių, kiek daug jos davė, kiek atėmė, ko išmokė, kaip sparčiai kito kreivės veikiamos makroekonominių ir subjektyvių veiksnių, kiek daug sudegino pozicijų žalių. Aš tiek pirkau, tiek pardaviau, tiek daug skaičiau, mokiausi iš klaidų savų, kitų, ir šiandien aš matau yra tik viena investicija tikra, su pelno marža, istorine raida ir pavyzdžių gausa. Ši investicija susieta su žmonių gerumu. Nėra nieko tvirtesnio ir stabilesnio už žmogų, tikintį gerumo idėja šiame pasaulyje. Kaip rašė garsus Lietuvos literatūros atstovas: „Žvelgiu į plaukiančią minią ir ieškau žmonių žmonėse“, į tokius žmones mes investuojam, nes norim būti turtingi.

Susitikme gegužės 10 dieną Kauno filharmonijoje, tai puiki proga pamatyti kokia sėkminga mūsų investavimo kryptis ir kokie turtingi esame, nes mūsų turtas nesuskaičiuojamas jokiais matais, gerumas nepaiso nieko, jis – tiesiog savaime didingiausias kiekvieno iš mūsų turtas.

Koncerto organizatorius – „Culture Live“. Bilietus platina „Tiketa“. Bilietai taip pat parduodami filharmonijos kasose Kaune.

Koncerto dalyviai:
Vytautė Pupšytė (vokalas),
Liudas Mockūnas (saksofonas),
Indrė Jurgelevičiūtė (vokalas, kanklės, fleita),
Marius Cechanavičius (gitara),
Rūta Dirsytė (gitara),
Bernardas Janauskas (tabla, perkusija),
Eglė Sirvydytė (vokalas, gitara),
Remigijus Rančys (saksofonas),
Paulius Volkovas (gitara),
Motiejus Bazaras (fortepijonas),
Mykolas Bazaras (kontrabosas),
Andrius Kairys (mušamieji).

Apie VšĮ „Penkta koja“. Veiklą 2010 metų rudenį pradėjusi organizacija aktyviai veikia gyvūnų globos, gydymo, šeimininkų paieškos ir visuomenės švietimo srityse. Organizacija vadovaujasi nuostata, kad sveiki gyvūnai negali būti utilizuojami per tam tikrą ribotą laiką neradus jiems šeimininkų. Patekęs į organizacijos globą gyvūnas yra saugus iki jam surandami nauji ir mylintys šeimininkai. Visos organizacijos išlaidos finansuojamos geros valios žmonių ir įmonių parama.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min