Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno Panemunės šile – realybės šou „Inkilas“

Inkilas su vaizdo kamera
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Inkilas su vaizdo kamera
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno pakraštyje, netoli Panemunės šilo, ketinama pakabinti šiuolaikinėmis technologijomis aprūpintą medinį inkilą, kuriame įsikūrusių paukščių gyvenimą bus galima stebėti internetu.

Šeštadienį akcijos „Darom 2011” rengėjai kartu su moksleiviais rūpinosi po žiemos į Lietuvą parskrendančių paukščių namais. Panemunės šile ant aukštų pušų buvo iškelta keliasdešimt inkilų.

Šios akcijos partneriais tapę verslininkai šeštadienį pristatė šiuolaikinėmis technologijomis patobulintą inkilą. Iš medžio sukaltos dėžutės viršuje įtaisyta kamera filmuos viduje įsikūrusių paukščių gyvenimą, o belaidžiu ryšiu į kompiuterį perduodamą vaizdą bus galima stebėti internetu.

Vaizdą transliuos visą parą

„Paukščiai nėra įnoringi. Jiems svarbu, kad inkilo anga nebūtų į šiaurę. Mieste trūksta inkilų, tad tikimybė, kad mūsiškiame apsigyvens paukščiai, yra didelė. Jei taip neįvyks, galbūt paukščius viliosime šalia įrengę lesyklėlę“, – pasakojo kompanijos „Euronics“ atstovas spaudai Erikas Kundreckas.

Inkile įrengta kamera turi infraraudonųjų spindulių jutiklius, tad net ir tamsiu paros metu bus transliuojamas nespalvotas vaizdas. Tuo tarpu dienos metu vaizdo kamera viską fiksuos spalvotai. Kadangi technologijomis aprūpintas inkilas turi turėti nuolatinį elektros energijos šaltinį, jis bus kabinamas ne Panemunės šile, o kitoje Nemuno pusėje, netoliese jį sukūrusios kompanijos būstinės.

Stebėtojams reikės kantrybės

Paukščiai nėra įnoringi. Jiems svarbu, kad inkilo anga nebūtų į šiaurę.Pasak Kauno miškų urėdijos atstovo Sauliaus Žvinio, modernaus inkilo gyventojomis turėtų tapti zylės. Paklaustas, ar viršuje veikianti kamera netrikdys paukščių, urėdas papurtė galvą.

„Paukščiukas nei šilta, nei šalta, kad virš jų bus kamera, – šyptelėjo S.Žvinys. – Aišku, ta vaizdo transliacija nebus tokia įdomi, kaip gali atrodyti. Suprantate, kažin ar kam užteks kantrybės valandų valandas stebėti, kaip paukštis sėdi ant kiaušinių“.

Pasak urėdo, zylės inkile gali apsigyventi jau artimiausiu metu. Nors didžioji dalis šios rūšies paukščių žiemoja Lietuvoje, zylės peri tik sulaukusios kiek šiltesnių orų.

Inkilo negalima nei dažyti, nei lakuoti

S.Žvinys, paklaustas, kokie inkilai turėtų būti keliami ant medžių, išvardino inkilus gaminančių žmonių dažniausiai daromas klaidas.

„Žmonės kartais daro iš nuobliuotų ar net nudažytų lentų. Viso šito nereikia. Medis turi būti kuo natūralesnis. Net geriau pasenęs inkilas. Tada paukščiams jis mielesnis. O būna, kad pakabina lakuotą inkilą, ir nors jis atrodo gražiai, bet naudos iš jo nedaug. Be to, turėtų viena sienelė ar stogas atsidaryti, nes kiekvienais metais jį reikia išvalyti. Kai kabinama ant augančio medžio, patartina tvirtinimui naudoti kablį. Nes rišant viela, kenčia medis. Inkilo viduje reikėtų paberti šiek tiek pjuvenų“, – aiškino urėdas.

Vaizdo transliaciją iš inkilo nuo pirmadienio bus galima stebėti tinklapyje euronics.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min