Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 4d. 08:31

Kauno rajone varžysis sniego šunys

Haskiai - idealūs šunys, tinkantys šunų kinkinių sportui.
E.Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Haskiai - idealūs šunys, tinkantys šunų kinkinių sportui.

Šeštadienį Kauno rajone, Jadagonyse, rinksis šunų kinkinių sporto mėgėjai. Klubas „Fluidus“ ir Lietuvos šunų kinkinių sporto federacija rengia tarptautinių šunų kinkinių varžybų „Baltijos taurė-žiema 2011“ antrąjį etapą.

Antrą kartą Jadagonyse vyksiančiose varžybose numatytos ne tik įprastos rungtys – dviejų, keturių ir šešių šunų kinkinių rogių bei „Skijoringo“ (varžosi slidininkas ir šuo bei slidininkas ir du šunys). Pirmą kartą Lietuvoje rengiama „minipulingo“ rungtis – trumpo atstumo (100 metrų) svorio tempimo varžybos. Šioje rungtyje jėgas galės išbandyti visų veislių šunis turintys žmonės ir jų augintiniai. Atskirai varžysis mažų ir vidutinių veislių atstovai, kurių svoris nesiekia 20 kg, taip pat vidutinių ir didelių veislių atstovai (kai šuns svoris virš 20 kg).

Išmėginti jėgas galės visi, atvykę su savo šunimis, į varžybas, net jei jie nebuvo iš anksto užsiregistravę. Sakė A.Akelaitis

Pasak vieno iš varžybų organizatoriaus, klubo „Fluidus“ prezidento Arnoldo Akelaičio, mintis į varžybas įtraukti ne tik kinkomiems šunims skirtą rungtį pasiteisino – tai rodo iš anksto užsiregistravusių žmonių skaičius. „Dėl to nustebome – apie savo dalyvavimą iš anksto pranešė apie 20 žmonių. Yra net iš Latvijos. Tačiau dalyvių galės būti ir daugiau: išmėginti jėgas galės visi, atvykę su savo šunimis, į varžybas, net jei jie nebuvo iš anksto užsiregistravę“, – sakė organizatorius.

Skubėjo, kol nenutirpo sniegas

Kinkinių sporto varžybos Jadagonyse rengiamos nebe pirmą kartą. Pernai gegužę haskiai čia varžėsi ne tik žiemą, bet ir vasarą. Žinoma, pagrindinės varžybos vyksta žiemą. Nors šis metų laikas – ne visada patogus tokių renginių organizatoriams.

„Pavyzdžiui, šių metų žiema beveik neprognozuojama. Suklydome, nusprendę vasarį, o ne anksčiau organizuoti varžybas. Jos turėjo vykti Kačerginėje, kur žiūrovams būtų patogiau stebėti rungtis. Tačiau sniegas nutirpo, todėl teko skubiai renginį perkelti į Jadagonis“, – pasakojo A.Akelaitis.

Pasiryžusius šeštadienį praleisti kartu su šunų sporto entuziastais organizatorius kvietė nevėluoti ir į varžybas atvykti 11.30 val. Pirmieji varžysis šešių šunų kinkiniai – tad reginys bus išties įspūdingas. Patiems dalyviams daugiausia adrenalino žada naktinis varžybų etapas. „Jis vyksta sutemus – apie 18 val. ir vėliau. Būtent tokiu metu ir pasirodo, kurio vadeliotojo šunys geriausi. Važiuoti dieną, kai šviesu, ne tas pats, kas sutemus. Adrenalinas tikrai didesnis“, – tikino šunų kinkinių sporto atstovas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min