TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno valdžia atleido Nikolajaus Zobovo cirką nuo mokesčių

Mykolas Zobovas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Nikolajus Zobovas
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauno valdžia nutarė mokesčių mokėtojų pinigais palengvinti sunkią „Ąžuolyno meškučių cirką“ valdančio Nikolajaus Zobovo kasdienybę.

Prieštaringai vertinamas kaunietis savivaldybei buvo pateikęs prašymą jo vadovaujamą cirką atleisti nuo žemės nuomos mokesčio. „Ąžuolyno meškučių cirkas“ į savivaldybės kasą nebuvo sumokėjęs 2 440 Lt už praėjusius metus.  Įrodinėdamas, kad ši mokesčio lengvata turi būti patvirtinta, N.Zobovas akcentavo beveik 100 tūkst. Lt pernai siekusius jo veiklos nuostolius bei faktą, kad Kauno savivaldybė yra cirko dalininkė.

Pasibaisėjo tik I.Matijošaitienė

Šį „Ąžuolyno meškučių cirko“ vadovo prašymą ketvirtadienį svarsčiusiems miesto politikams didesnių abejonių nekilo – mokesčio lengvata buvo patvirtinta beveik vienbalsiai. Replikos teise pasinaudojo vienintelė Irena Matijošaitienė, suabejojusi, ar savivaldybei derėtų ir toliau likti šio cirko dalininke.

„Dėl to cirko man iškilo labai daug klausimų. Aš siūlyčiau visiems tarybos nariams gerai pagalvoti, ar jis mums reikalingas iš viso. Ten gyvūnai laikomi baisiomis sąlygomis“, – kalbėjo politikė.

„Šiuo metu mes esame šios įstaigos dalininkai. Čia yra klausimas ateičiai. Manau, kad yra galimybė išnagrinėti situaciją ir pateikti siūlymus kituose tarybos posėdžiuose“, – I.Matijošaitienei atsakė meras Rimantas Mikaitis.

Pagarsėjęs iš blogosios pusės

„Ąžuolyno meškučių cirkas“ dėl netinkamų gyvūnų laikymo sąlygų ne kartą buvo patekęs į gyvūnų globėjų organizacijų akiratį. Bene didžiausias su cirku susijęs skandalas kilo 2008 metų pradžioje, kai N..Zobovo laikoma meška, ištrūkusi iš narvo, užpuolė sargę ir jos vos neužmušė. Praėjusių metų pabaigoje bylą išnagrinėjęs Kauno miesto apylinkės teismas N.Zobovą nuteisė 3 metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 2 metams.

Prieš daugiau nei mėnesį Kauno apygardos teismas šią bausmę pakeitė švelnesne – cirko vadovui buvo skirta 100 valandų neatlygintinų darbų. Be to, N.Zobovas buvo įpareigotas nuo meškos nukentėjusiai buvusiai savo darbuotojai sumokėti 50 tūkst. Lt kompensaciją už patirtą moralinę žalą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min