Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno zoologijos sodo augintinių gyvenimas gerėja?

Kauno zoologijos sode puikiai jaučiasi pelikanai.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pelikanai Kauno zoologijos sode
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos zoologijos sodo Kaune darbuotojai mano, kad Europos gyvūnų globėjų neigiamos išvados apie Lietuvos zoologijos sodus yra skubotos ir neobjektyvios.

Ataskaitą apie Lietuvos zoologijos sodų veiklą atliko ir pristatė Europos Sąjungos (ES) Laukinių gyvūnų apsaugos fondas „Born Free“, kartu su Europos ENDCAP koalicija bei Lietuvos gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“.

Ataskaitoje teigiama, kad mūsų šalyje veikiantys 5 zoologijos sodai neatitinka net minimalių ES ir Lietuvos laukinių gyvūnų apsaugos įstatymo reikalavimų.

Tyrimo metu Lietuvoje buvo stebėtos 355 gyvūnų rūšys ir 412 aptvarų zoologijos soduose.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad tik du iš penkių Lietuvoje veikiančių zoologijos sodų turi veiklai išduotas licencijas.

Kauno zoologijos sodo direktorė Virginija Raudeliūnienė teigė, kad ataskaitoje yra nemažai netikslumų ir neobjektyvių išvadų.

„Negaliu nieko pasakyti apie kitus zoologijos sodus, tačiau mūsų zoologijos sode yra išveista retų gyvūnų rūšių. Labai aktyviai vykdoma švietėjiška veikla, vaikams rengiamos pažintinės ekskursijos. Mačiau zoologijos sodų Vakarų šalyse ir galiu pasakyti, kad daugelis gyvūnų pas mus turi ne blogesnes ir net geresnes gyvenimo sąlygas nei užsienyje. Ypač gerai sutvarkyti paukščių, avijaučio aptvarai“, – kalbėjo direktorė.

V.Raudeliūnienė pripažino, kad pasenę yra lapių ir kai kurių kitų gyvūnų sektoriai. Jų atnaujinimo darbai numatyti, bus rengiami detalieji planai naujiems aptvarams tverti. Kauno zoologijos sodo direktorė tikisi, kad Aplinkos apsaugos ministerija ras lėšų Kauno zoologijos sodo gyvūnų laikymo sąlygoms pagerinti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min