Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 13d. 12:35

Kitą savaitę prasidės projektas „Pagauk-sterilizuok-paleisk“

Danutė Navickienė ir Algimantas Vilūnas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Danutė Navickienė ir Algimantas Vilūnas

Įsibėgėjant pavasariui Lietuvos gyvūnų globos draugijos (LGGD) Vilniaus skyrius ir bendrovė „Grinda“ pradeda bendrą projektą „Pagauk-sterilizuok-paleisk“. Finansavimo šiai akcijai teko ieškoti patiems gyvūnų globėjams, tačiau projektą vykdys savivaldybės bendrovės.

Seimo narė Zita Užlytė teigė, kad projektą finansuoja „Brigitte Bardot“ fondas, skyręs 10 tūkst. eurų.

LGGD Vilniaus skyriaus vadovė Danutė Navickienė sakė, kad pinigai bus pervedami pakopomis, pusė sumos jau yra gauta, kita dalis atkeliaus liepos mėnesį. „Geriausia dabar, ką galime padaryti, yra žymiai efektyviau dirbti, sterilizuoti daugiau gyvūnų ir sumažinti beglobių gyvūnų populiaciją“, – tvirtino D.Navickienė.

Per dieną planuojama sterilizuoti apie 15 gyvūnų. Jeigu bus sugaunama daug, galbūt bus sterilizuojama ir daugiau. Iš viso projekto metu ketinama sterilizuoti apie 700 kačių.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario Vytauto Milėno teigimu, „Grinda“ per pastaruosius metus labai pakeitė savo požiūrį į beglobius gyvūnus. „Grindoje“ įsteigta veterinarinė klinika, kurioje pradėsime teikti paslaugas ir gyventojų gyvūnams, ypač socialiai remtinų, jiems lengvatas teiksime. Gerai, kada be ginčų ir abipusių kaltinimų galime pasirūpinti tais beglobiais gyvūnais, kurie dėl žmonių kaltės atsidūrė gatvėje“, – sakė V.Milėnas.

„Grindos“ direktorius Algimantas Vilūnas, pajuokavęs, kad netrukus Vilniuje katė bus įtraukta į Raudonąją knygą, tvirtino, jog požiūris išties keičiasi, kaip keičiasi ir patys žmonės, jie važinėja kitokiomis mašinomis.

Skiriamasis ženklas bus nukirptas katės ausytės galiukas. Tai pamatę žinos, kad katė sterilizuota, ir gyventojai, ir patys šią veiklą vykdantys asmenys. Anot specialistų, rezultatai bus justi po penkerių metų. Jeigu katės bus sterilizuojamos nuolat, po tiek laiko beglobių gyvūnų populiacija mieste gerokai sumažės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:51
01:36
01:43

RESTA 2019

Naviguok į ateitį

Sveikata

Atrask Latviją

Jauskitės gražūs

Parašykite atsiliepimą apie 15min