TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje ketinama uždrausti butuose laikyti gyvates ir roplius

Gyvatė barškuolė
Tado Arensmeierio/wikimedia.org nuotr. / Gyvatė barškuolė
Šaltinis: BNS
0
A A

Klaipėdoje griežtinant gyvūnų laikymo taisykles ketinama uždrausti butuose laikyti laukinius ir pavojingus gyvūnus, kuriems priskiriami ir gyvatės bei ropliai.

„Sąvokos egzotiniai kaip ir nebelieka. Laukinis gyvūnas yra laisvėje gyvenantis arba nelaisvėje laikomas laukinio gyvūno rūšies bet kurios biologinio vystymosi stadijos individas“, – BNS penktadienį sakė Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Laima Jūrevičienė.

Pasak jos, laukiniams gyvūnams priskiriamos ir gyvatės, smaugliai bei ropliai.

Naujosiose taisyklėse skelbiama, jog prieš įsigyjant naują gyvūną, kuris būtų vedžiojamas bendro naudojimo patalpomis, reikalingas daugiabučio namo daugumos laiptinės gyventojų raštiškas sutikimas.Draudimai daugiabučiuose laikyti laukinius gyvūnus, daugiau nei dvi kates ar šunis ir reikalavimas gauti daugumos daugiabučio laiptinės gyventojų sutikimą prieš įsigyjant naminį gyvūną įtraukti į tarybos svarstymui teikiamas Gyvūnų laikymo Klaipėdos mieste taisykles.

Naujosiose taisyklėse skelbiama, jog prieš įsigyjant naują gyvūną, kuris būtų vedžiojamas bendro naudojimo patalpomis, reikalingas daugiabučio namo daugumos laiptinės gyventojų raštiškas sutikimas.

Tuo metu seniau pakako gauti laiptinės aikštelėje esančių butų savininkų pritarimą.

„Remiamės žmonėmis ir jų skundais, nepasitenkinimu dėl gyvūnų“ , – BNS L.Jūrevičienė.

Tarybai teikiamose Gyvūnų laikymo taisyklėse taip pat nurodoma, kad gyvūno savininkai privalo užtikrinti, jog gyvūnai netrikdytų viešosios rimties visą parą. Senosiose to reikalauta tik nuo 24 iki 6 valandos.

Į taisykles taip pat įtrauktas reikalavimas viešuoju transportu gyvūnus vežti taroje.

„Yra nuoroda, kad vežti visuomeninio transporto priemonėmis gyvūnus leidžiama vadovaujantis Keleivių ir bagažo vežimo taisyklėmis, kurių pagrindinis punktas nurodo, kad draudžiama gyvūnus vežti ne taroje“, – pasakojo L.Jūrevičienė.

Vedžioti šunis viešosiose vietose planuojama leisti tik su pavadėliais. Anksčiau ši nuostata buvo rekomendacinio pobūdžio.

Ketinama drausti vedžioti bei maudyti gyvūnus paplūdimiuose, išskyrus tam tikslui įrengtas vietas, nuo balandžio 1 iki rugsėjo 30 dienos.

Gyvūnų laikymo taisyklėse taip pat draudžiama be pateisinamos priežasties sužeisti, gąsdinti ar numarinti gyvūną, naudoti gyvūnus kaip taikinius, organizuoti gyvūnų kovas ar kovas su gyvūnais, mokyti ir dresuoti gyvūnus nuolat juos baudžiant.

Už šių taisyklių, jei taryba joms pritars, pažeidimus bus taikomos 1–2 tūkst. litų baudos, taip pat numatyta galimybė konfiskuoti gyvūnus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min