Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje siūloma drausti šunims loti visą parą

Šunų parodos akimirka
Donato Večerskio nuotr. / Šuo
Šaltinis: 15min
0
A A

Jei uostamiesčio politikai palaimins naująsias gyvūnų laikymo taisykles, klaipėdiečių šunys privalės neloti visą parą.

Klaipėdos merijos tarnautojų parengtose naujose gyvūnų laikymo taisyklėse keturkojų augintinių šeimininkams numatyta daugiau apribojimų nei buvo anksčiau. Veikiausiai kitą savaitę jas tvirtins Klaipėdos taryba, rašo „Lietuvos žinios“.

Iki šiol šunį ar katę norėję laikyti klaipėdiečiai turėdavo gauti toje pačioje daugiabučio laiptinės aikštelėje esančių butų savininkų sutikimą. Dabar reikės surinkti daugiau nei pusę visos laiptinės butų savininkų parašų.

Šis reikalavimas papiktino miesto tarybos Ūkio komiteto pirmininką liberalcentristą Vidmantą Plečkaitį. „Nei kačių, nei šunų nebijau, tačiau juos norintys laikyti kaimynai privalės prašyti manęs sutikimo. Gyvačių ir krokodilų labai bijau, bet juos auginantieji visiškai nevaržomi ir jokie leidimai jiems nereikalingi. Noriu žinoti, ar kuris nors mano kaimynas augina kobrą ar krokodilą“, – aiškino politikas.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė aiškino, kad nė vienas nacionalinis teisės aktas neįpareigoja gyvačių registruoti, tereikia gauti Aplinkos ministerijos leidimą.

Taisyklėse taip pat numatytas reikalavimas keturkojų savininkams užtikrinti, kad jų augintiniai nekeltų triukšmo visą parą. Anksčiau šunims buvo draudžiama loti nuo 24 iki 6 valandos.

Šeimininkas privalės vestis šunį už pavadėlio, o antsnukiai keturkojams turės būti parenkami pagal jų išvaizdą.

Taisyklių projekte numatyta ir daugiau draudimų, kurie iki šiol tebuvo rekomendacinio pobūdžio. Dabar šeimininkas privalės vestis šunį už pavadėlio, o antsnukiai keturkojams turės būti parenkami pagal išvaizdą.

Projekte taip pat įtvirtintas reikalavimas, kad gyvūnui priteršus viešoje vietoje jo šeimininkas privalo surinkti ekskrementus į popierinį ar polietileninį maišelį ir išmesti į tam skirtas talpyklas. Tačiau šių Klaipėdoje tėra dvidešimt.

Už naujųjų taisyklių pažeidimus gresia baudos iki 200 litų. Klaipėdos savivaldybės administracija neturi duomenų, ar už dabartinių taisyklių nesilaikymą nubaustas bent vienas žmogus. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Šuo Klaipėda
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min