Dabar populiaru
15min be reklamos
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota 2019 06 11, 15:45 Atnaujinta 2019 06 11, 16:21

Kraupus radinys Pūčkorių pažintiniame take – kažkas atliko kruvinas apeigas

Antradienį rytą kraupūs radiniai laukė Pavilnių regioniniame parke Pūčkorių pažintiniu taku vaikštinėjančių žmonių. Ant didžiulio akmens, šalia seno ąžuolo, kažkas kraupiai nužudė kelis gaidžius ir triušius. Gyvūnai su nukapotomis galvomis palikti. Tyrimo ėmėsi Vilniaus policija.
Kraupūs radiniai Pūčkorių pažintiniame take
Kraupūs radiniai Pūčkorių pažintiniame take rasti šalia didelio akmens. / Pavilnių regioninio parko direkcijos nuotr.

Apie kraupius radinius policiją antradienio rytą informavo žmonės, čia vedžioję šunis. „Pranešimas gautas 9.40 val., pirminė informacija buvo tokia, kad pranešėja vaikščiodama su šuniu prie ąžuolo, netoli Saulės laikrodžio, rado įsmeigtą kruviną peilį, o krūmuose gulėjo kažkoks gyvūnas, kuris galimai subadytas peiliu“, – tokią pirminę informaciją gavo policija.

Pareigūnams nuvykus į vietą paaiškėjo, kad šalia Pūčkorių pažintinio tako prie seno ąžuolo už akmens aptikti keturi negyvi triušiai su galimai nupjautomis galvomis ir keturi negyvi gaidžiai be galvų. „Prie akmens rastas įsmeigtas į žemę peilis su galimai kraujo pėdsakais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 310 str. 1 dalį „Žiaurus elgesys su gyvūnais“, – 15min pranešė Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio specialistai.

Tyrimo ėmėsi Vilniaus Trečiasis policijos komisariatas.

Aiškinamės, kokiomis aplinkybėmis viskas įvyko, – teigė D.Dubaka.

Šio komisariato viršininkas Donaldas Dubaka 15min sakė, kad kol kas daugiau informacijos dar pateikti negalįs, kadangi ikiteisminis tyrimas tik pradėtas. „Aiškinamės, kokiomis aplinkybėmis viskas įvyko“, – teigė D.Dubaka.

Viršininkas teigė, kad tiek jo vadovaujamo komisariato teritorijoje Naujojoje Vilnioje, kuri yra atokiau nuo sostinės centro, tiek kitur Vilniaus mieste ikiteisminių tyrimų dėl žiauraus elgesio su gyvūnais pradedama ne tiek ir mažai. „Ne konkrečiai kaip dėl šitos situacijos, tačiau ikiteisminių tyrimų pagal straipsnį dėl žiauraus elgesio su gyvūnai būna“, – kalbėjo viršininkas.

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos direktorė Jolanta Radžiūnienė neslėpė pasibaisėjimo dėl šito įvykio. Jos teigimu, panašu, kad antradienio naktį kažkas čia atliko kažkokias ritulines apeigas – nukapojo galvas keliems triušiams ir gaidžiams.

Pavilnių regioninio parko direkcijos nuotr./Kraupūs radiniai Pūčkorių pažintiniame take
Pavilnių regioninio parko direkcijos nuotr./Kraupūs radiniai Pūčkorių pažintiniame take

„Policiją iškvietė šunis vedžioję žmonės. Pareigūnai tuos gyvūnus išvežė“, – sakė direktorė.

Su tokiais įvykiais šiame parke, jos teigimu, anksčiau nebuvo susidurta. Vienintelis vandalizmo aktas, kurį J.Radžiūnienė atsiminė, įvyko jau senokai, kai kažkas buldozeriu nustūmė Vilnios šlaitą šalia Saulės laikrodžio.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min