Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Krokodilų medžiotojo“ Steve'o Irwino komandos operatorius papasakojo apie jo žūties aplinkybes

Steve'as Irwinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Steve'as Irwinas
Šaltinis: BNS
0
A A

Televizijos operatorius, tapęs australų gamtininko Steve'o Irwino, praminto „Krokodilų medžiotoju“, žūties liudininku, pirmadienį pasakojo, kad durklauodegė raja jam smogė „šimtus kartų“ ir kad jo paskutiniai žodžiai buvo „Aš mirštu“.

Šis televizijos laidų vedėjas ir aplinkosaugos aktyvistas, pagarsėjęs nutrūktgalviškais triukais su pavojingais gyvūnais, žuvo 2006-aisiais, būdamas 44 metų, filmuodamas dokumentinį filmą apie Didįjį barjerinį rifą Kvynslando šiaurinėje pakrantėje.

Su juo dirbęs televizijos operatorius Justinas Lyonsas nufilmavo tragišką gamtininko žūtį, o tą vaizdo įrašą vėliau perdavė S.Irwino našlei Terri. Jis niekada nebuvo viešai paskelbtas.

Pirmąkart viešai pasakodamas apie tą nelaimingą atsitikimą, J.Lyonsas sakė Australijos televizijai „Channel Ten“, kad kartu su S.Irwinu pripučiama valtimi išplaukė iš savo pagrindinio laivo ieškoti dėmesio vertų kadrų, kai aptiko „didžiulę“ pustrečio metro pločio rają vandenyje, kurio gylis siekė iki krūtinės.

Jie tikėjosi nufilmuoti, kaip raja nuplaukia tolyn nuo S.Irwino. Tačiau žuvis smogė jam savo dygliuota uodega – tikriausiai palaikiusi S.Irwino šešėlį tigriniu rykliu, kurie yra vieni iš rajų natūralių priešų.

„Mano kamera buvo įjungta – maniau, kad tai bus puikus kadras. Staiga ji (raja) pasirėmė savo priekiu ir pradėjo padūkusiai badyti – šimtus smūgių per kelias sekundes“, – pasakojo J.Lyonsas.

„Nukreipiau kamerą paskui rają, kai ji nuplaukė tolyn, ir nežinojau, kad ji padarė kokios nors žalos. Tik tuomet, kai nukreipiau kamerą atgal, pamačiau, jog Steve'as stovi dideliame kraujo klane – tada supratau, kad nutiko kažkas bloga.“

Operatorius teigė, jog pranešimai, esą vienas dyglys įstrigo S.Irwino krūtinėje, ir kad jis jį ištraukė, yra klaidingi.

„Tie spygliai rantytais kraštais; jie perskrodė jam krūtinę kaip karštas peilis sviestą, – aiškino J.Lyonsas. – Virš širdies buvo dviejų colių (apie 5 cm) pločio žaizda, iš kurios tekėjo kraujas ir skystis. Mes jį pargabenom atgal į laivą kaip galėdami greičiau“, – pridūrė operatorius.

„Sakiau jam: „Galvok apie savo vaikus, Steve'ai – laikykis, laikykis.“ Jis ramiai pažvelgė į mane ir pasakė: „Aš mirštu.“ Tai buvo paskutinis dalykas, ką jis pasakė.“

Durklauodegės rajos ant uodegų turi po kelis aštrius nuodingus dyglius, kuriais ginasi nuo priešų, iškilus pavojui. Tačiau ekspertai pažymi, kad rajos nėra agresyvios ir kad jos retai puola arba nužudo žmones.

Po S.Irwino žūties jo vardu buvo pavadintas vienas laukinės gyvūnijos draustinis, plentas, vėžlys, gyvatė ir banginių medžioklės priešininkų laivas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Krokodilas
Parašykite atsiliepimą apie 15min