Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kryme Rusijos kariuomenei bus dresuojami delfinai ir jūros liūtai

Delfinai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Delfinai
Šaltinis: 15min
0
A A

Sevastopolio okeanariume bus atnaujintas kariuomenės reikmėms skirtų delfinų ir jūros liūtų dresavimas, skelbia newsru.com. Anksčiau mokslinius bandymus čia darė Ukrainos valdžia, tačiau dėl lėšų trūkumo jie buvo pristabdyti. Dabar nuspręsta, kad delfinai ir jūros liūtai gali pasitarnauti Rusijos kariuomenei.

Okeanariumo darbuotojas informavo naujienų agentūrą „RIA Novosti“, kad okeanariumo specialistai kuria naujas programas, kurios leis efektyviau naudoti delfinų savybes. Delfinai ir jūros liūtai bus mokomi ieškoti nuskendusių objektų, sprogmenų.

Delfinai taip pat gali būti naudojami tam, kad su prie galvos pritvirtintais sprogmenimis priplauktų prie priešų laivo ir jį susprogdintų

Skelbiama, kad okeanariumą buvo ketinama artimiausiu metu uždaryti, tačiau Krymą okupavusi Rusija nusprendė panaudoti jį savo reikmėms.

Ekspertai teigia, kad eksperimentai su delfinais ir jūros liūtais čia buvo atliekami ir Sovietų Sąjungos laikais. 

Šiuo metu pasaulyje žinomi tik du delfinų dresavimo karinėms reikmėms centrai – Sevastopolyje ir San Diege, JAV. Kai kuriais duomenimis, Sovietų Sąjungos laikais buvo dar vienas centras Tolimuosiuose Rytuose, tačiau dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje buvo nutrauktas, o visi apmokyti delfinai parduoti Iranui. 

Sevastopolio projektą Ukraina bandė atgaivinti 2012 metais. Tiesa, tuomet šaltiniai teigė, kad gyvūnų paruošimas kariniams tikslams niekuomet nebuvo sustabdytas, tik apie jį nebebuvo kalbama. Vėl apie tai prabilta po to, kai keli dresuoti delfinai paspruko iš okeanariumo. Okeanariumo valdžia ir Ukrainos gynybos ministerija neigė pranešimus apie bėglius, tačiau visuomenės įtikinti nepavyko, mat anksčiau buvo neigtas ir pačios programos egzistavimas. 

JAV šiuos gyvūnus išnaudojo praėjusio amžiaus septintame dešimtmetyje karo Vietname, Irano karo su Iraku metu, kai delfinai saugojo karinius laivus, taip pat 1991 ir 2003 metais, kai delfinai buvo naudojami minų paieškai. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min