Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuršių nerijoje iškelta per šimtas inkilų šikšnosparniams

Natazijaus šikšniukai – mažieji šikšnosparniai, užaugantys iki 11 g.
Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijosnuotr. / Natazijaus šikšniukai – mažieji šikšnosparniai, užaugantys iki 11 g.
Šaltinis: 15min
0
A A

Siekiant išsaugoti šikšnosparnių – natuzijaus šikšniukų – populiaciją Kuršių nerijos nacionaliniame parke pagal projektą „Kuršių nerijos nacionalinio parko natuzijaus šikšniuko (Pipistrellus nathusii) apsaugos 2012-2014 m. veiksmų planą“, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija iškėlė inkilus, skirtus šikšnosparniams apsigyventi. Visoje Kuršių nerijos teritorijoje iš viso buvo iškelta 100 standartinių ir 20 daugiakamerinių inkilų.

Pajūryje stebima ir ryškesnė rudeninė šikšnosparnių migracija, nei kitose šalies vietovėse. Čia dėl miškuose vyraujančių spygliuočių medžių yra nedaug saugių slėptuvių. Įrengtos natuzijaus šikšniukams slėptuvės parke pagerins slėpimosi sąlygas ne tik vietinei jų populiacijai, bet ir kitiems šikšnosparniams, migruojantiems per Lietuvą į žiemavietes, esančias pietvakarių Europoje.

nerija.lt nuotr./Kuršių nerijoje iškelta 120 inkilų šikšnosparniams.
nerija.lt nuotr./Kuršių nerijoje iškelta 120 inkilų šikšnosparniams.

Tiek daugiakameriniams inkilams, tiek standartiniams inkilams iškelti, medžiai buvo parinkti užuovėjoje ir išsidėstę taip, kad būtų 4–6 valandas per parą apšviečiami saulės. Būtina, kad šikšnosparniams priskridimui prie inkilo nekliudytų medžių šakos.Inkilų tinklas suformuotas taip, kad inkilų grupuotės ir pavieniai inkilai vieni nuo kitų būtų nutolę ne mažiau kaip 10 metrų.

Šikšnosparniai tai vieninteliai skraidantys žinduoliai. Kūno masė 4 – 40 g. Priekinės galūnės virtusios sparnais. Ausies angos priekyje yra odos atauga – kramslys. Atskirų rūšių kramslio forma ir dydis skiriasi. Naktiniai žvėreliai, skraidydami daugiausia orientuojasi skleisdami ultragarsą.

Natuzijaus šikšniukas (Pipistrellus nathusii) – mažas šikšnosparnis. Kailiukas pilkai arba tamsiai rusvas. Kūno ilgis 43 – 54 mm, kūno masė 6 – 11 g. Skraidyti pradeda 20 – 30 min po saulės laidos. Skrydis greitas, nepastovus, dažnai žmogaus ūgio aukštyje. Slepiasi medžiuose, pastatuose, inkiluose. Patelės susiburia į dideles veisimosi kolonijas. Patinai dažnai gyvena atskirai. Sutinkamas tiktai šiltuoju metų laiku, gegužės – rugsėjo mėnesiais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min