Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 13d. 19:38

Lazdijiečių prašymai dėl agresyvių šunų laikymo leidimų išdavimo pradingo savivaldybės stalčiuose

Rūta Kvaraciejūtė su savo augintiniu Drago
R.Kvaraciejūtės asmeninio albumo nuotr. / Rūta Kvaraciejūtė su savo augintiniu Drago

Lazdijietė Rūta Kvaraciejūtė, su seserimi Fausta auginančios Amerikiečių stafordšyro terjerų veislės dvejų metų patiną Drago ir vienerių metų kalytę Troją, nuo vasario mėnesio varsto Lazdijų rajono savivaldybės administracijos valdininkų kabinetus, norėdamos gauti leidimus teisėtai laikyti savo augintinius.

Nuo liepos 1-osios įsigaliosiantys pakeitimai dėl kovinių ir (ar) agresyvių šunų laikymo, jų savininkus įpareigoja gauti vietos savivaldybės administracijos patvirtintą specialų leidimą laikyti tokios veislės šunis. 

„Vos sužinoję apie būsimus pakeitimus, mes dar vasario mėnesį kreipėmės į Lazdijų miesto seniūniją. Seniūnė Vaida Gazdziauskienė mus nukreipė pas Architektūros skyriaus vyr. specialistą Saulių Pockevičių. Čia ir prasidėjo mūsų vargai: savivaldybės valdininkas iš pradžių liepė ateiti po mėnesio, vėliau – dar po kelių savaičių, po to pradėjo slapstytis, neatsakinėti į telefono skambučius, galiausiai – išėjo atostogų. Pripažįstu valdininko teisę atostogauti, tačiau ką daryti mums, šunų savininkams, kuriems leidimų gavimo terminas – čia pat. Juk klerkai baudų už mus nemokės, o pažeisti numatytų teisės aktų mums net į galvą neateitų. Nežinau, ką darysime, jei leidimo išdavimą Lazdijų rajono savivaldybė temps ir toliau“, – kalbėdama su žurnaliste sakė Rūta.

Ketvirtadienį, po to, kai 15min.lt pasidomėjo šia situacija Lazdijų rajono savivaldybės administracijoje, paaiškėjo skandalingas faktas: merginų prašymai dėl leidimų išdavimo auginti agresyviais pripažįstamus šunis – dingo.

„Mūsų savivaldybės dokumentų valdymo sistemoje nėra užregistruotas nei vienas prašymas išduoti leidimą laikyti agresyvų ar kovinį šunį“, – teigė Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka. 

Jis teigė negalintis pasakyti, kur dingo Rūtos ir Faustos Kvaraciejūčių prašymai. 

„Aiškinsimės kitą savaitę, kai iš atostogų grįš seniūnė V.Gazdziauskienė ir specialistas S.Pockevičius. Atliksime vidinį patikrinimą, išsiaiškinsime. Jei dokumentai nebuvo tinkamai įregistruoti ar į juos nebuvo laiku atsakyta – už tai atsakingi darbuotojai tikrai bus nubausti“, – patikino Lazdijų rajono savivaldybės administracijos vadovas.

Tačiau Rūtos, kaip ir jos augintinio Drago, valdininkų vidiniai patikrinimai ir bausmės visiškai nejaudina. Jeigu iki liepos 1-os dienos Lazdijų savivaldybės valdininkai neišduos leidimo laikyti šunį, teoriškai Drago turės būti paimtas iš šeimininkės ir uždarytas į gyvūnų prieglaudą.

„Tik tas, kas pats augina gyvūnus, gali suvokti, ką tai reikštų“, – teigė sunerimusi Rūta.

Ne vienoje šunų parodoje laurus su savo augintiniais laimėjusios merginos tvirtino, kad būsimai naujajai šunų laikymo tvarkai rengėsi kruopščiai ir atsakingai – surinko krūvas reikalingų dokumentų, išklausė specialius agresyvių šunų augintojams rengtus kursus, pasirūpino pažymomis iš psichiatrų, narkologų, daugiabučio, kuriame gyvena, kaimynų sutikimais. 

Naująjį aprašą, kuriuo remiantis nustatoma  pavojingų šunų  bei jų mišrūnų Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje įvežimo, įsigijimo, veisimo, dresavimo, prekybos ir laikymo tvarka ir išduodamas leidimas tokius šunis laikyti, Lazdijų rajono savivaldybė patvirtino tik šių metų gegužės 30 dieną. 

Tai buvo padaryta tik po to, kai Vyriausybės atstovė Alytaus apskrityje Lazdijų rajono valdžiai įteikė reikalavimą tokią tvarką parengti ir patvirtinti.
 
Šiuo metu galiojantis pavojingų ir kovinių šunų sąrašas yra patvirtintas Valstybinės maisto ir  veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu. Jame nurodytos 10 kovinių ir pavojingų šunų veislių: koviniai šunys – Amerikiečių pitbuteljerai, agresyvūs (arba pavojingi) šunys – Pietų Rusijos aviganiai, Kaukazo aviganiai, Turkų aviganiai, Brazilų mastifai, Argentinos dogai, Amerikiečių buldogai, Stafordšyro bulterjerai, Amerikiečių Stafordšyro  terjerai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

01:20
03:13
13:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min