Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 23d. 20:04

Lazdijų rajone kasamos balos europinėms medvarlėms

Europinė medvarlė
Lietuvos gamtos fondo nuotr. / Europinė medvarlė

Siekiant užtikrinti į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų europinių medvarlių apsaugą, pradedami šiai rūšiai tinkamų buveinių atkūrimo darbai, pranešė Lietuvos gamtos fondas.

Pietų Lietuvoje, Lazdijų rajone kertamai krūmai, kasamos balos leis sukurti varliagyviams naujų buveinių, sumažinti atstumus tarp jų jau apgyvendintų teritorijų.

Europinė medvarlė – rečiausia varlė Lietuvoje, aptinkama beveik vien tik Lazdijų rajone. Tai viena mažiausių varlių Europoje, užauga ne didesnė nei 3–5 cm ilgio. Dažniausiai medvarlės būna ryškiai žalios spalvos, pirštų galuose turi lipnius diskus, kurių dėka gali laipioti vertikaliu paviršiumi.

Anot pranešimo, šios varlės yra reiklios aplinkos sąlygoms: jos gyvena sekliose, gerai saulės įšildytose balose, kurių neužtemdo medžiai ar nendrės. Tokių balų yra nedaug, dažniausiai jos yra arba pernelyg gilios, arba tankiai užaugusios augmenija, taip pat neretai būna užterštos cheminėmis ar organinėmis medžiagomis iš šalia esančių ūkių. Be to, medvarlių apgyvendintas balas skiria dideli atstumai, todėl jų populiacija yra suskaidyta.

„Šiuo metu Pietų Lietuvoje esančios saugomos teritorijos kol kas neužtikrina šios rūšies apsaugos ir nesuteikia jai galimybės migruoti tarp didžiausią svarbą turinčių buveinių. Iškasus balas atstumai tarp medvarlių apgyvendintų vietovių sumažės, tad jos turės geresnes galimybes judėti, ieškoti maisto ar partnerių, taip bus išvengta kraujomaišos“, – pranešime cituojama už projektą atsakinga Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistė Dalia Bastytė.

Iš viso gruodžio mėnesį Lazdijų rajone ketinama iškasti apie 20 balų.

Be buveinių atkūrimo projekto metu pat pat numatyta inkubuoti europinių medvarlių kiaušinėlius, o užaugintus jauniklius paleisti į gamtą. Šiais metais iš viso užauginta ir paleista apie 280 europinių medvarlių.

Remiantis Lietuvos raudonąja knyga, šalyje gali būti apie 1 500–2 000 europinių medvarlių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:52
01:12
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min