TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Lesė“ antrą kartą dalyvauja aukok.lt projekte

Benamių kačių šeimyna
„Lesės“ nuotr. / Benamių kačių šeimyna.
Šaltinis: 15min
0
A A

Norime kartu su Jumis pasidžiaugti, kad beglobių gyvūnų organizacija „Lesė“ antrą kartą dalyvauja aukok.lt projekte, siekiant užkirsti kelią benamių kačių populiacijos augimui.

Aš tik dar viena pilka gatvės katė. Dažniausiai žmonės manęs net nemato arba pamatę nuveja šalin piktais žodžiais... Dėl to nepasitikiu žmonėmis, negalėčiau gyventi namuose. Pavargau nuo amžinai mirštančių mano mažylių – kasmet jų atsivedu apie 10, tačiau kiek išgyvena?! Vienas. Kartais du. Niekada negaliu gyventi ramiai – atvažiuojantys šungaudžiai išgaudo kačiukus, bando sugauti ir mane. Visi žinom, kas ten laukia... O tokių kačių kaip aš – pilni Lietuvos kiemai. Bet jūs galit pakeisti šią situaciją. Sterilizacija apsaugos mane nuo alinančio darbo, dešimtis kačiukų nuo beprasmės mirties, leis žmonėms legaliai mane šerti.

„Lesės“ nuotr./Benamės katės sugaunamos, sterilizuojamos ir paleidžiamos į laisvę.
„Lesės“ nuotr./Benamės katės sugaunamos, sterilizuojamos ir paleidžiamos į laisvę.

Apie projektą: Projekto tikslas – humaniškais ir efektyviais metodais sumažinti beglobių kačių populiaciją Lietuvoje. Jis paremtas ilga kitų šalių (JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Graikijos, Nyderlandų ir kt.) patirtimi. Buvo pastebėta, kad vykdoma politika „Pagauk-Eutanazuok“ neveiksminga, nes į „išvalytų“ kiemų vietas visada atklysta gyvūnų iš kitų kiemų, jie toliau dauginasi ir populiacija vis tiek didėja. „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ būdu benamės katės savo teritoriją gina nuo naujokų, nesidaugina ir jų populiacija yra visiškai stabilizuojama. Taip pat  yra vykdoma ir ligų (pavyzdžiui, pasiutligės) prevencija.

„Lesės“ nuotr./„Lesės“ platinama informacija kauniečiams apie benames kates ir P-S-P programą
„Lesės“ nuotr./„Lesės“ platinama informacija kauniečiams apie benames kates ir P-S-P programą

Veterinarijos klinikose katės apžiūrimos veterinarų ir paleidžiamos į kiemus tik sveikos, taip pat yra pažymimos sutartiniu ženklu – nukirptu kairės ausies galiuku. Šios katės toliau mažina pelių ir kitų graužikų skaičių. Taip pat sterilizuoti gyvūnai nekelia nepatogumų gyventojams – nežymi teritorijų, nekniaukia naktimis, ieškodami partnerių ir yra sveikesni. Miesto gyvūnais besirūpinančios įmonės sutartiniu ženklu pažymėtų kačių negaudo ir nevykdo eutanazijos.

Programos metu planuojama sterilizuoti ir paskiepyti nuo pasiutligės 450–500 kačių Vilniuje, Kaune, Jonavoje ir galbūt kituose miestuose.

Padėkime vieni kitiems daryti gerus darbus! Juk gerais darbais nelyja ir jie patys savaime nepasidaro. Dėkojame, kad esate su mumis.

Norėdami paaukoti, spauskite čia.

Nuoširdžiai,
VšĮ „Lesė“ kolektyvas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min