Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Lesės“ globotinių pokštai radijo stoties „ZIP FM“ laidos „Radistai“ eteryje (nuotraukos)

„Radistai“ ir mažylė iš Naujosios Vilnios
„Lesės“ nuotr. / „Radistai“ ir mažylė iš Naujosios Vilnios
Šaltinis: 15min
0
A A

2010 m. vasario pabaigoje VšĮ „Lesė“ pradėjo nuolatinį bendradarbiavimą su radijo stotimi „ZIP FM“. Kiekvieną pirmadienį, nuo 19.15 val. tiesioginio „ZIP FM“ eterio metu, laidoje „Radistai“, svečiuojasi vis kitas VšĮ „Lesė“ gyvūnas, kuris yra pagrindinis laidos dalyvis.

Laidos metu pasakojama gyvūno patekimo į prieglaudą istorija, apžvelgiamos jo nuotraukos bei renkami pinigai trumpųjų žinučių (SMS) siuntimo būdu. Pamiršti nelieka ir kiti „Lesės“ globotiniai – trumpai apžvelgiama, kas naujo nutiko per savaitę.

„Lesės“ gyvūnai, kurie jau dalyvavo „Radistų“ tiesioginiame eteryje:

„Lesės“ nuotr./Fausta
„Lesės“ nuotr./Fausta

Fausta – kalytė tapo pirmąja projekto „Padėk „Lesės“ gyvūnams“ žvaigžde. 5 metų amžiaus takso veislės mišrūnė Fausta savo judrumu, draugiškumu bei žaismingumu pavergė ne tik „Radistų“, bet ir „ZIP FM“ klausytojų širdis. Tai įrodė gautos net 85 trumposios labdaringos žinutės ir daugybė komentarų internetinėje radijo stoties svetainėje. Laidos vedėjai negalėjo atsistebėti žmonių gerumu ir neabejingumu likimo valiai paliktam gyvūnui. Linksmai nuteikė ir pirmasis „Ėdrūno“ užduoties rezultatas –  Fausta lėkštutę pašteto skaniai „sukirto“ neįtikėtinai greitai – vos per 30 sekundžių. Kalytė vis dar dovanojama.

„Lesės“ nuotr./Frėja
„Lesės“ nuotr./Frėja

Frėja  – antrąja laidos „Padėk „Lesės“ gyvūnams“ dalyve tapo katė Frėja. Gyvūnas grožiu ir žaismingumu sužavėjo linksmuosius „Radistus“: katė nusprendė „papokštauti“ – visą vakarą leido nagus į ją atlydėjusios savanorės kaklą, smalsiai apžiūrinėjo studijoje gyvenantį degu, bandė pavogti „radisto“ Jono maistą, o galiausiai, sumanė parodyti savo charakterį – įnoringai ir išdidžiai Frėja atsisakė „radisto“ Rolando jai pasiūlytų konservų ir tokiu poelgiu ignoravo „Ėdrūno“ rungtį. Frėjai taip pat nepavyko pasiekti Faustos surinkto „labdaringų palaikymo žinučių“ skaičiaus – Frėjai pinigėlius paaukojo 48 „ZIP FM“ klausytojai. Elegantiškoji Frėja jau padovanota.

„Lesės“ nuotr./Tora
„Lesės“ nuotr./Tora

Tora – senbuvė „Lesės“ globotinė kalytė svečiavosi studijoje kovo 8-ąją. Tik įžengęs pro studijos duris gyvūnas savo kuklumu ir drovumu sužavėjo visus: Silvą, Simoną, Rolandą... Visi stebėjosi, koks ramus ir nuolankus gali būti šuo. Laidų vedėjai taip pat negalėjo atsistebėti, kaip švelniai didelis gyvūnas bendrauja su keliasdešimt kartų mažesniu „ZIP FM“ studijos gyventoju – degu Kašmyru. “Ėdrūno“ rungties metu Tora taip pat neskubėjo: paštetą valgė lėtai, tvarkingai, pasak Rolando „kaip tikras aristokratiškas ir išauklėtas gyvūnas“. Būtent dėl lėtesnio būdo Torai nepasisekė pagerinti iki šiol pasiekto aukščiausio rezultato: kalytė Fausta „Ėdrūno“ rungties metu lėkštutę pašteto skaniai „sukirto“ vos per 30 sekundžių, tuo tarpu, Tora – per 45 sekundes. Švelniajai Torai taip pat nepavyko pagerinti ankstesnio rezultato – taksytės Faustos surinktų 83-ijų labdaringų trumpųjų SMS žinučių. Tačiau nuolankiajam gyvūnui tai nesugadino nuotaikos – po lėkštelės skanaus pašteto Tora beveik visos laidos metu pragulėjo prie ją atlydėjusios savanorės kojų ir snaudė. Draugiška ir labai graži 2 metų kalytė vis dar nerado namų.

„Lesės“ nuotr./Bosas
„Lesės“ nuotr./Bosas

Kovo 15 dieną studijoje svečiavosi iš mirties nagų ištrauktas 2 metų katinas Bosas. Visos laidos metu gyvūnas buvo be galo ramus, beveik visą laiką miegojo ant savanorės kelių, vėliau „persikraustė“ pas „radistą“ Rolandą ant kėdės ir toliau ramiai gulėjo. Bosas, kaip ir Frėja, atsisakė valgyti paštetą ir „Ėdrūno“ rungtyje nedalyvavo. Gyvūnas surinko 38 trumpąsias labdaringas SMS žinutes. Gražuolis katinas jau rado namus.

Kovo 22 dieną pas „Radistus“ atkeliavo visai mažytė ir dar net vardo neturinti, bet labai judri ir žaisminga kalytė iš Naujosios Vilnios. Gyvūnas per kelias akimirkas pelnė ne tik Jono bei Rolando  simpatijas, bet ir sužavėjo kolegas iš „kaimyninių“ radijo studijų. Radijo laidų vedėjai bei darbuotojai vienas po kito ėjo pasigrožėti mažyle, ją paglostyti. Mažoji laidos dalyvė taip pat pavergė ir „ZIP FM“ klausytojų širdis. Tai įrodė mažiau nei per valandą gautos 73 labdaringos trumposios SMS žinutės. Mažylė prisivijo, tačiau vis dėlto neaplenkė pirmosios „Radistų“ viešnios – Faustos, kuri per pačią pirmą projekto laidą surinko net 83 klausytojų žinutes. „Ėdrūno“ rungties, kurios metu gyvūnui duodamas paštetas, ir fiksuojama, per kiek laiko gyvūnas jį suvalgo, rezultatų Mažylei taip pat nepavyko pagerinti. Priešingai, kol kas kalytė yra gyvūnas, kuris paštetą studijoje valgė lėčiausiai – net 1 min. 45 sek. Kalytė jau iškeliavo į naujus namus.

„Lesės“ nuotr./Goldi-Murka
„Lesės“ nuotr./Goldi-Murka

Kovo 29 dieną laidoje svečiavosi nuo elgetavimo ir gyvenimo lauke išgelbėta katė Goldi-Murka. Tik atvykusi į studiją katė atrodė kiek sutrikusi, bet išleista iš transportavimo dėžės ir apuosčiusi visus kampus, Goldi-Murka greitai apsiprato ir netrukus įsitaisė ant „radisto“ Rolando kelių. Laidos metu Goldi elgėsi labai ramiai, tyliai uostė mikrofoną, apžiūrinėjo studijos aparatūrą, tyrinėjo daiktus. Kiek vėliau pamatė studijoje gyvenantį degu Kašmyrą ir iki pat laidos pabaigos bendravo su juo – uostė narvą, stebėjo Kašmyro judesius, letenėle krapštė narvelio dureles, galiausiai užsilipo ant paties narvo viršaus. Gaila, bet šiai „Radistų“ viešniai nepavyko pagerinti taksytės Faustos pasiekto rekordo – katė sulaukė 40 labdaringųjų SMS žinučių. „Ėdrūno“ rungtyje, Goldi-Murka nedalyvavo – atsisakė valgyti pasiūlytą jai paštetą. Katytė jau padovanota.

„Lesės“ nuotr./Rouzė radijo stoties studijoje
„Lesės“ nuotr./Rouzė radijo stoties studijoje

Balandžio 5 dieną „ZIP FM“ studijoje lankėsi kalytė Rouzė, kuri judrumu pralenkė visus prieš tai dalyvavusius „Lesės“ globotinius. Tiesioginio eterio metu mažylė kaukimu ir skalambijimu užgožė ne tik laidos muzikinį foną, bet ir „radisto“ bei ją atlydėjusios savanorės balsus. Mažoji viešnia taip pat (tikrąja to žodžio prasme) lipo studijos sienomis, graužė laidus, kramtė sėdmaišį, tampė suglamžytus popieriaus gniužulus, vartė šiukšlių dėžes ir, galiausiai, atminčiai paliko tris garuojančias ir „kvepiančias“ krūveles. Laidai baigiantis mažylė studijoje užmigo ir į savo laikinus namus iškeliavo mieganti. Gaila, bet Rouzė sužavėjo mažai klausytojų ir sulaukė vos 30 labdaringų SMS žinučių. Vis dėlto pagaliau kalytei pasisekė – ji jau padovanota ir gyvena savo naujuose, šiltuose namuose.

„Lesės“ nuotr./Pūkė
„Lesės“ nuotr./Pūkė

Pūkė – katytė su trimis kojytėmis – sulaukė nemažai radijo stoties darbuotojų dėmesio. Gyvūnui abejingi neliko ir „ZIP FM“ klausytojai, atsiuntę Pūkei net 71 trumpąją labdaringą SMS žinutę. Kol kas Pūkė yra surinkusi daugiausiai „palaikymo žinučių“ iš visų „Radistų“ laidoje viešėjusių kačių. Pūkė vis dar dovanojama, laukia žmogaus, kuriam netrukdytų katytės negalia.

„Lesės“ nuotr./Amigo
„Lesės“ nuotr./Amigo

Amigo tik atvykęs į studiją, buvo be galo ramus. Kiek prisibijojo “radisto” Jono, kuris tądien laidą vedė vienas, tačiau, neilgai trukus abu vaikinai susidraugavo. Amigo “Ėdrūno” užduoties rezultatų pagerinti nepavyko – šunelis paštetą suvalgė per 55 sekundes. Labdaringų, trumpųjų SMS žinučių skaičiaus rekordas taip pat nebuvo pasiektas – Amigo palaikė 40 klausytojų. Šunelis vis dar laukia šeimininkų.

Pažintis su VšĮ „Lesė“ globotiniais – kiekvieną pirmadienį, 19.15 val., per „ZIP FM“.

Daugiau informacijos rasite čia. Įsijunkite, klausykite, susipažinkite, dalyvaukite!

Pamaitink silpnesnį savo draugą, padėk jam siųsdamas žinutę. Rašyk „LESE“ (be kabučių) ir siųsk nr. 1673 (žinutės kaina – 2 Lt).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min