Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 25d. 20:03

Lietuvoje pastebėtas rekordinis nykstančių mažųjų žąsų būrys

Mažosios žąsys Lietuvoje
Boriso Belchevo nuotr. / Mažosios žąsys Lietuvoje

Šį pavasarį „WWF Finland“ paprašė Lietuvos ornitologų dalyvauti vykdomame „LIFE+“ projekte „Fenoskandinavijos mažųjų žąsų (Anser erytropus) populiacijos apsauga žiemojimo ir migracijos apsistojimo vietose“ ir pavasarinės migracijos metu paieškoti šių paukščių Nemuno deltoje. Projekto organizatoriai įsipareigojo padengti Lietuvos savanorių stebėtojų lauko darbų kaštus.

Lietuva yra svarbiame rūšies apsaugai migracijos kelyje, kai mažosios žąsys iš žiemaviečių Graikijoje per Vengriją, Estiją ir Suomiją, sustodamos Nemuno deltoje, skrenda į perėjimo vietas Norvegijos ir Suomijos šiaurėje.

Šiems darbams susibūrė Lietuvos stebėtojų savanorių grupė, kuri ėmėsi mažųjų žąsų paieškos. Ir pirmąją stebėjimų dieną dviem komandos savanoriams – Vytautui Eigirdui ir Borisui Belchevui, nusišypsojo netikėta sėkmė. Jie Nemuno deltoje, netoli Šyšos kaimo, aptiko 15 šios ypač retos ir globaliai nykstančios rūšies paukščių būrį! Tai pirmas tokio gausaus mažųjų žąsų skaičiaus patvirtintas stebėjimo faktas šalyje.

Šiuo metu Fenoskandinavijos populiacija yra vertinama apie 20–30 perinčių porų. Šią žiemą Graikijoje buvo stebėtas rekordinis žiemojančių mažųjų žąsų skaičius – 74 paukščiai. Jis yra didžiausias užfiksuotas nuo 1988 metų.

Šioms žąsims ypač didelę grėsmę kelia medžioklė jų migracijos kelyje, todėl jos uždraudimas pavasarį sudaro palankias sąlygas mažųjų žąsų apsaugai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min