Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyriaus kreipimasis dėl UAB „Grinda“ gyvūnų globos namuose laikomų gyvūnų (nuotraukos)

„Grindos“ karantino auka
LGGD nuotr. / „Grindos“ karantino auka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiuo metu Vilniaus UAB „Grinda“ gyvūnų globos namuose vienoje patalpoje laikomi tiek sveiki, tiek sergantys gyvūnai, todėl sveikam gyvūnui atimama bet kokia galimybė tokiam ir išlikti, tvirtina Lietuvos gyvūnų globos draugijos (LGGD) Vilniaus skyriaus atstovai.

Jei į gyvūnų globos namus patenka sugautas ar iš namų atneštas sveikas gyvūnas, jis užsikrečia įvairiomis virusinėmis ten vyraujančiomis ligomis: kalciviroze, rinotracheitu, virusiniu peritonitu, panleukopenija, otodektoze, šunidžių kosuliu ir kitomis (galime pridėti visas veterinarijos gydytojų,  kurie gydė iš „Grindos“ gyvūnų globos namų paimtus gyvūnus, išvadas).

Tiems žmonėms, kurie atneša ir palieka savo sveikus augintinius gyvūnų globos namuose, visiškai neberūpi, kad buvęs sveikas ir guvus gyvūnas, išbuvęs 14 d. karantiną bendroje patalpoje su sergančiais gyvūnais, užsikrečia virusine ar infekcine liga ir miršta arba yra sunaikinamas. Tačiau tokia amorali ir nehumaniška padėtis rūpi kitiems pažangiai mąstantiems visuomenės nariams ir gyvūnų globos organizacijoms.

LGGD Vilniaus skyrius, sudarydamas sutartį su „Grindos“ gyvūnų globos namais, numatė punktą, kad po 14 d. karantino laikotarpio bus atiduoti sveiki gyvūnai, kuriems bus ieškoma šeimininkų. Tragiškiausia padėtis yra su katinėliais. Per šį laikotarpį, kai atsirado gyvybės vagonėliai, po 14 d. karantino nebuvo paimtas nė vienas sveikas katinas (galime pridėti pažymas ir nuotraukas iš veterinarijos gydyklų). Visus reikėjo gydyti ir stebėti gyvūnų kančias.

Gyvūnų globos namuose privaloma atskirti sveikus gyvūnus nuo nesveikų. Jei nėra galimybės atskirti sveikus gyvūnus nuo sergančių (ar gyvūnas serga virusine liga, ar yra sveikas, nustatoma testu), tokie gyvūnų globos namai neturėtų priimti sveikų sugautų ar iš namų atneštų gyvūnų tam, kad ten būtų susargdinami ir po to dovanojami žmonėms ar gyvūnų globos organizacijoms. Tai nesąžininga ir amoralu pirmiausiai gyvūnų atžvilgiu, o antra tų žmonių/organizacijų atžvilgiu, kurie ima vadinamą sveiką gyvūną ir po to privalo jį gydyti.

Pateikiame kelių katinėlių, kurie buvo mums atiduoti po 14 d. karantino laikotarpio kaip sveiki, nuotraukas. Šie baisūs ligos požymiai pasireiškė po virusinių ligų inkubacinio periodo. Manome, kad tai yra genocidas gyvūnų atžvilgiu. Prašome mums padėti tai sustabdyti.

LGGD Vilniaus skyriaus
pirmininkė Danutė Navickienė

„Grindos“ karantino aukų galeriją galite pažiūrėti čia. Perspėjimas: tik suaugusiems.

Redakcijos prierašas. UAB „Grinda“ yra Vilniaus miesto savivaldybės įmonė, be kitų funkcijų, kaip ji pati skelbia savo interneto svetainėje,  gaudanti benamius gyvūnus miesto viešosiose teritorijose ir suteikianti jiems laikiną prieglaudą bei pirmąją veterinarinę pagalbą. „Grindai“ priklauso savivaldybės išlaikomi Vilniaus miesto gyvūnų globos namai, įsikūrę L.Giros g. 131. Iš 6 tūkst. 2009-aisiais į „Grindą“ patekusių gyvūnų gyvas liko tik maždaug kas aštuntas.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min