Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 6d. 17:36

Lietuvos ornitologų draugija kviečia į paskaitą „SOS pagalba paukščiams“

Lesyklėlė
Selemono Paltanavičiaus nuotr. / Lesyklėlę galima įrengti iš įvairiausių prieinamų medžiagų.

Atskubėjusi žiema primena, kad jau metas rūpintis sparnuočiais. Daugelis migrantų jau pasitraukė pietų link, bet nemaža dalis lieka žiemoti mūsų krašte iki pavasario.

„Augintinių“ grupė „Facebook“ tinkle. Junkis ir tu, spausk LIKE.

Iškritęs gausus sniegas smulkiems žvirbliniams paukščiams pablogino mitybos sąlygas. Tad paukščiams jau reikalinga mūsų pagalba. Nepamirškite prie namų įsirengti, jei dar neturite, lesyklas ir pasirūpinti, kad jose nuolatos būtų lesalo.

Šis metas tinkamas pasirūpinti ir paukščių inkilais. Senus inkilus reiktų suremontuoti, išvalyti. Kuriama klaidinga nuomonė, kad paukščiams inkilus reikia kelti tik pavasarį, kada paukščiai grįžta iš šiltų kraštų. Inkilus galima kelti visus metus. Inkilai yra ypač svarbūs kaip nakvynės vietos šaltomis, žvarbiomis žiemos naktimis. Juose mielai apsistoja lesyklose besimaitinančios zylės, kurių dalis liks pavasarį perėti.

Gedimino Petkaus nuotr./Senus sukiužusius inkilus reikėtų pakeisti naujais.
Gedimino Petkaus nuotr./Senus sukiužusius inkilus reikėtų pakeisti naujais.

Lietuvos ornitologų draugija, įgyvendindama projektą „Inkilų ir lesyklų muziejai paukščiams ir vilniečiams“, šį šeštadienį, gruodžio 8 d., 14 val. kartu su laisvalaikio organizatoriais – „Eventum Group“ kviečia visus paukščiams ir gamtai neabejingus Vilniaus miesto gyventojus ir jo svečius į paskaitą „SOS pagalba paukščiams“.

Paskaita vyks Vilniaus senamiestyje, Savičiaus g. 6–18. Būtina išankstinė registracija telefonu 8 616 13348 arba el. paštu gediminas.petkus@birdlife.lt. Lietuvos ornitologų draugijos narys Gediminas Petkus papasakos apie paukščių globą ir apsaugą Vilniaus mieste. Sužinosime, kada, kuo ir kaip reikia lesinti paukščius, kokių konstrukcijų, tipų būna paukščių lesyklos ir inkilai. Kur ir kaip iškelti inkilus, kad juose saugiai gyventų pageidaujamų rūšių sparnuočiai.

Daugiau apie projektą rasite svetainėje www.birdlife.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min