Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos žalieji susirūpino Druskininkų prakartėlės asilu

Asilas prakartėlėjė
Vilmos Danauskienės nuotr. / Asilas prakartėlėjė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos žaliųjų partija skambina varpais dėl galimo gyvūnų išnaudojimo ir net kankinimo.

Partijos vicepirmininkas ir Druskininkų žaliųjų vadovas Laurynas Okockis raštu antradienį kreipėsi į Maisto ir veterinarijos tarnybą, Druskininkų savivaldybės administraciją ir merą Ričardą Malinauską, reikalaudamas sustabdyti žiaurų elgesį su gyvūnais.

L.Okockis tikina esąs sunerimęs dėl Druskininkų kurorto centre, atviroje aikštėje, įrengtos kalėdinės prakartėlės. Šioje prakartėlėje visą parą yra laikomas asilas ir dvi avys. 

Gyvūnai palaikiame statinyje leidžia ne tik dienas, bet ir naktis. Į šiltas uždaras patalpas Druskininkų asilas ir dvi jo palydovės avys nebuvo įvesti net paskutinėmis naktimis, kai oro temperatūra lauke siekė daugiau nei 10 laipsnių šalčio. 

Prakartėlę įrengė Druskininkų savivaldybės įmonė „Druskininkų paslaugų ūkis“. Pirminėmis žiniomis, asilas ir avys kurorto lankytojus turėtų džiuginti iki sausio 12 dienos. 

Esą ši kalėdinė atrakcija – asilas vos už poros šimtų metrų nuo miesto merijos pastato, po atviru dangumi, yra labai populiari tarp miestiečių ir kurorto svečių. 

Reikalaujame nedelsiant nutraukti gyvūnų išnaudojimą ir perkelti juos į tinkamas, šiltas patalpas

„Gyvūnai nei dieną, nei naktį negali tinkamai pailsėti. O patys pagalvokite, kas bus naujametę naktį, kai čia ims griaudėti fejerverkai? Kasdien matydami į juos spoksančius smalsuolius, gyvūnai patiria stresą ir diskomfortą, taip yra pažeidžiamas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas.  Reikalaujame nedelsiant nutraukti gyvūnų išnaudojimą ir perkelti juos į tinkamas, šiltas patalpas“, – sakė L.Okockis.

Trečiadienį Druskininkų žalieji šalia prakartėlės su asilu ir avimis rengia piketą. Taip jie tikisi atkreipti visuomenės dėmesį į netinkamą elgesį su gyvūnais.

Kalėdinės prakartėlės, simbolizuojančios katalikų bažnyčios išpažįstamą Kristaus gimimą, yra madingos ne viename Lietuvos mieste, taip pat užsienio šalyse. 

Tokia prakartėlė yra įrengta ir greta Druskininkų esančiuose Lazdijuose. Tačiau čia esančios avys vietos gyvūnų gerovės sergėtojams neužkliuvo. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min