Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 13d. 17:24

Lietuvos zoologijos sodo galimybių studijai – ketvirtis milijono litų

Zoologijos sode
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Zoologijos sode

Lietuvos zoologijos sodo teritorijos galimybių studijai ir detaliajam planui parengti bus skirta daugiau nei ketvirtis milijono litų, pranešė Aplinkos ministerija.

Studija ir detalusis planas turėtų būti parengti iki kitų metų rugsėjo, naudojantis Europos Sąjungos (ES) Regioninės plėtros fondo parama.

Šiam tikslui pagal Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros ir Lietuvos zoologijos sodo pasirašytą finansavimo sutartį skirta 260 tūkst. litų.

Anot pranešimo, galimybių studija bus pradėta rengti gruodžio mėnesį, šiuo metu vyksta konsultacijos su suburta darbo grupe, sudaryta iš zoologijos sodo, Aplinkos ministerijos ir kitų institucijų specialistų.

Parengus galimybių studiją ir detalųjį planą, bus pradėti rengti techniniai projektai, o vėliau – paraiškos Europos Sąjungos 2014–2020 metų paramos laikotarpio finansavimui gauti. Šios lėšos būtų naudojamos jau konkretiems renovacijos darbams, kurie, kaip manoma, užtruktų apie penkerius metus.

Kaip sakė Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Biologinės įvairovės skyriaus vyriausiasis specialistas Selemonas Paltanavičius, dabartinis Lietuvos zoologijos sodas atitinka ne visus ES reikalavimus. Jame ne visiems gyvūnams  užtikrintos tinkamos  gyvenimo sąlygos. Kai kurie voljerai pastatyti daugiau kaip prieš pusę amžiaus.

„Per keletą artimiausių metų atnaujinus ir rekonstravus Kaune įsikūrusį Lietuvos zoologijos sodą, jis galėtų tapti vienu moderniausių regione“, – pareiškė Aplinkos ministerija.

Kauno zoologijos sodas oficialiai atidarytas 1938 metų liepos 1 dieną. Jis užima apie 16 hektarų teritorijos, jame laikoma apie 3 tūkst. gyvūnų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min