Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 kovo 19d. 15:44

Maru užkrėstų šernų nuo sausio nebeaptikta, todėl nebebus mokamos išmokos už sumedžiotus knyslius

Šernas Henrikas
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Šernas Henrikas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nebus mokamos išmokos už mėginius, paimtus iš šernų, sumedžiotų po balandžio 1 dienos. Sprendimas neimti mėginių ir nepratęsti išmokų skaičiavimo laiko priimtas atsižvelgiant į epizootinę situaciją Lietuvoje, kai nuo sausio 24 d. nenustatyta teigiamų afrikinio kiaulių maro atvejų.

Taip nuspręsta ir dėl to, kad ištyrus daugiau kaip 8 tūkst. sumedžiotų šernų ir daugiau kaip 4 tūkst. kiaulių, laikytų užkrėstoje teritorijoje, virusas nebuvo išskirtas. Be to, buvo atsižvelgta į tai, kad šernų patelės veda jauniklius. Taigi, norima išvengti jų gyvenamųjų plotų pakeitimo bei judėjimo ir išlaikyti šernus tose pačiose teritorijose, kad nebūtų platinamas galimas virusas.

Kiekvieną sumedžiotą šerną būtina ištirti dėl trichineliozės.

VMVT atkreipia dėmesį, kad nuo balandžio 1 d. sumedžioti šernai turės būti ištirti dėl afrikinio kiaulių maro tik pagal VMVT teritorinio padalinio nurodymus arba kilus įtarimams dėl šios ligos. Tuo tarpu kiekvieną sumedžiotą šerną būtina ištirti dėl trichineliozės.

Šylant orams, medžiotojai raginami dar atsakingiau laikytis biologinės saugos reikalavimų dorojant sumedžiotus žvėris pirminėse apdorojimo aikštelėse. Nenaudojamas dorojimo atliekas būtina sumesti į sandarią ir tvirtai uždaromą medžiojamų gyvūnų dorojimo atliekų duobę.

Prašo pranešti apie gaišenas

Radus nugaišusį laukinį gyvūną, apie įvykį privaloma nedelsiant (ne vėliau kaip per 48 valandas) pranešti VMVT teritoriniam padaliniui. Rasto gyvūno negalima judinti, kol jo neapžiūrės veterinarijos specialistai ir nebus paimti mėginiai užkrečiamųjų ligų tyrimams.

Medžiotojai ir kiaulių laikytojai, pastebėję padidėjusį gyvūnų gaišimą ar radę nugaišusį gyvūną, raginami visuomet elgtis taip, kaip nustačius gyvūnų užkrečiamąją ligą ir imtis visų būtinų priemonių, kad liga nebūtų išplatinta. Šių priemonių privalu laikytis tol, kol laboratoriniais tyrimais nebus gauta tiksli diagnozė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min