TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maskviečiai pakraupę – parke nunuodyta kelios dešimtys šunų, baiminamasi ir dėl vaikų

Dabar maskviečiai bijo vedžioti savo augintinius parkuose.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Dabar maskviečiai bijo vedžioti savo augintinius parkuose.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl masinio šunų nunuodijimo Maskvos Spalio 50-mečio parke iškelta baudžiamoji byla pagal Rusijos baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnais, pranešė lenta.ru.

Sprendimą iškelti baudžiamąją bylą Rusijos sostinės policija priėmė ištyrusi nukentėjusiųjų, kurių augintiniai netikėtai mirė po pasivaikščiojimo parke, pareiškimus. Pranešama, kad maždaug nuo rugsėjo 13-osios dėl apsinuodijimo parko apylinkėse mirė nuo 40 iki 70 šunų.

Šunų šeimininkai tyčiniu savo augintinių nuodijimu įtaria vadinamuosius „doghanterius“ – profesionalius šunų naikintojus, dirbančius pagal žmonių, nepatenkintų dideliu naminių gyvūnų skaičiumi mieste, užsakymą.

Praėjus kelioms dienoms po to, kai parke užfiksuoti pirmieji šunų nunuodijimo atvejai, apylinkėse pasirodė ir grasinančio turinio skelbimai. „Aiškiai įsisąmoninkite, kad niekas nemėgins su jumis ginčytis ar bartis, jeigu nepaisysite šunų vedžiojimo taisyklių – šunys tiesiog numirs. Po to galėsite kiek norėsite šaukti, trankyti kumščiais, rašyti prašymus ir skundus. Šuo su antsnukiu ir labiausiai norėdamas negalės suėsti jauko. Įtikinkite savo pažįstamus prisisegti šunis prie pavadėlių ir uždėti jiems antsnukius. Jeigu parkas vėl taps panašus į didelę šunidę, tai jaukų bus primėtyta dar daugiau, o tų jaukų viduje bus smulkių žvejybinių kabliukų ir amanitotoksino (mirtinų nuodų, esančių žalsvosiose musmirėse – red. past.)“, – bauginančių skelbimų turinį cituoja „Moskovskij komsomolec“.

Lenta.ru rašo, kad keturkojų nuodijimo banga sukėlė vietinių gyventojų paniką – iš Spalio 50-mečio parko dingo ir lankytojai su vaikais. Kol kas oficialios informacijos, kad parke būtų apsinuodiję ir žmonės, nėra.

Rusijos žiniasklaida praneša, kad jaukų su nuodais aptikta ir Sankt Peterburge: Taurijos sode, Menų akademijos skvere, Rumiancevo sode ir kitose miesto vietose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min