Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 10d. 10:36

Medkirčių melą demaskavo vokiečių aviganis

Lietuvos ir Baltarusijos pasienis
VSAT nuotr. / Lietuvos ir Baltarusijos pasienis
Sieną pažeidę medkirčiai bandė išsisukti meluodami, tačiau juos greitai demaskavo pasieniečių šuo.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, trečiadienį VSAT Varėnos rinktinės Aleksandro Barausko užkardos patruliai ties Varėnos rajono Kalvių kaimu aptiko šviežutėlius pėdsakus. Dviejų asmenų pėdsakai vedė iš Lietuvos į Baltarusiją ir atgal.

Šioje vietoje abipus sienos yra miškas. Pasieniečiai paklausė už poros šimtų metrų nuo pažeidimo vietos buvusių medkirčių, ar šie nebuvo prie sienos linijos ir ar kartais neperžengė jos. Šeši medkirčiai dievagojosi sienos nepažeidę ir nieko apie tai nežiną.

Tuo metu į šią vietą atvyko A.Barausko užkardos kinologas su vokiečių aviganiu Biga. Keturkojui prie aptiktų pėdsakų buvo duota komanda jais sekti. Šuo pagal kvapą tiesiu taikymu pėdsakais nusekė iki tų pačių medkirčių ir savo elgesiu parodė, kad sienos pažeidėjai yra jų tarpe.

Tik tuomet apstulbę dėl šuns gebėjimų du iš medkirčių pasieniečiams prisipažino netyčia pažeidę sieną. 20-metis ir 29-erių Marijampolės rajono gyventojai teisinosi pasienyje su Baltarusija esantys pirmą kartą. Iš smalsumo jie esą nusprendę pamatyti pačią sienos liniją ir taip įžengė į gretimos valstybės teritoriją, nors greta aiškiai matomi abiejų valstybių sienos ženklai.

A.Barausko užkardos pasieniečiai dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo dėl neatsargumo pradėjo administracinės bylos teiseną. Šią bylą nagrinės Varėnos apylinkės teismas. Už šį pažeidimą gresia bauda nuo 250 iki 500 Lt.

Po apklausos VSAT pareigūnai medkirčius paleido.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Maistas

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min