Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Meilė ir atsakomybė – ar tai tas pats?

Turguje
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Turguje
Šaltinis: 15min
0
A A

Gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ kartu su judėjimu „Eko Banga“ gegužės 19 dieną 18 val. kviečia visus vilniečius ir sostinės svečius į paskaitą-diskusiją „Atsakingas augintinio įsigijimas“, kuri vyks prekybos centre „Gedimino 9“. Paskaitoje bus diskutuojama apie spontaniško ir pasverto gyvūno įsigijimo teigiamus ir neigiamus aspektus bei pasekmes, taip pat bus apžvelgti dažniausiai miestuose auginamų globotinių poreikiai.

Netikėtai pamatote mielą padarėlį eidami apsipirkti į turgų, parduotuvę ar kitur, tačiau parsinešus jį namo ir nurimus jūsų emocijoms, dažnai pamatoma, kad jam nebėra nei vietos nei laiko, todėl jis atiduodamas į prieglaudą. Tokie spontaniški, neplanuoti ir tik emocijų valdomi norai priglausti gyvūną savo namuose, dažniausiai gyvūnams padaro tik „meškos paslaugą“. Gyvūno įsigijimas turi būti atsakingas ir iš anksto planuojamas.

Turbūt retai kas susimąsto, kad gyvūnų įsigijimas renginiuose, gatvėse, pagal skelbimus, aukcionuose, iš nežinomų žmonių ir kiti, vienkartinėmis emocijomis, o ne atsakingu ir iš anksto apgalvotu sprendimu, paremti įsigijimo būdai, dažniausiai baigiasi gyvūnų išmetimu į gatvę, atidavimui į gyvūnų prieglaudas arba gyvūnų kontrolės tarnybas jų sunaikinimui.

Nesvarbu ar tai būtų tūkstančius kainuojantis veislinis gyvūnas ar neturintis namų beveislis mišrūnas, neįvertintas pinigais. Visi jie turi tokią pat vertę – tai gyvas padaras, turintis jausmus, jaučiantis skausmą, šaltį, alkį. Todėl apsisprendimas įsigyti gyvūną turi būti iš anksto labai gerai apsvarstytas ir atsakingas – ar bus galimybės visapusiškam, pilnaverčiam tolimesniam jo išlaikymui iki gyvūno gyvenimo pabaigos.

Paskaitos-diskusijos metu Gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ sieks įrodyti, kad žmogus, norintis įsigyti gyvūną, turi tai padaryti ne tik gerai įvertinęs savo gyvenimo aplinkybes ir būdą, bet ir susirasti atsakingą veisėją arba pats kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, kuriuose laikinai yra glaudžiami benamiai gyvūnai.

Paskaita vyks prekybos centro „Gedimino 9“ 3-iajame aukšte.

http://ekobanga.blogas.lt/

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min