Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Milžinišką lašalų spiečių JAV fiksuoja net meteorologiniai radarai

Lašalai
JAV Nacionalinės orų tarnybos nuotr. / Lašalai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiekvieną vasarą milijonai lašalų suskrenda prie Misisipės upės poravimuisi. Sunku įsivaizduoti, kiek tai yra vabzdžių? Tiek, kad net JAV meteorologiniai radarai juos užfiksavo kaip audros debesį.

JAV Nacionalinė orų tarnyba užfiksavo, kaip milžiniškas spiečius lašalų susiburia ir išsiskirsto prie Misisipės užės Viskonsine.

Lašalai praėjusią savaitę gąsdino ir Lietuvos gyventojus – liepos 25 dienos vakarą Vilniuje pakėlus akis į dangų buvo galima išvysti būrius vabzdžių – jų buvo tiek daug, kad atrodė, jog sninga.

Lašalai kelerius metus gyvena po vandeniu, o iš jo pakilę išgyvena vos apie savaitę (priklausomai nuo rūšies). Per ją milijonai jų susirenka į vieną vietą poruotis. Susiradusios partnerį ir susiporavusios patelės grįžta į upę, kur palieka kiaušinėlius ir miršta.

Nors lašalų spiečiai pasirodo kasmet, JAV Nacionalinė orų tarnyba teigia, kad šiemet jie – vieni didžiausių. Lašalų antplūdis lyginamas su 2012-aisiais pasirodžiusiais milijonais vabzdžių, kuriuos pareigūnai nuo kelių valė net sniego valymo automobiliais.

„The Business Insider“ pažymi, kad nors toks milžiniškas kiekis ne itin mielų gyvių atrodo gąsdinančiai, tai iš tikrųjų yra geras ženklas – jis rodo, kad upė yra sveika. Vabzdžiai jautriai reaguoja į taršą ir negali išgyventi nešvariame vandenyje. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min