Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 3d. 22:07

„Mirties zoologijos sode“ Indonezijoje šiemet jau mirė penki gyvūnai

Miręs Komodo drakonas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Miręs Komodo drakonas

Antro pagal dydį Indonezijos miesto Surabajos zoologijos sode kas mėnesį miršta daugiau nei 10 gyvūnų. Vadinamajame „mirties zoologijos sode“ dauguma gyvūnų miršta dėl netinkamo maitinimo ir klaikių gyvenimo sąlygų, rašo „International Business Times“.

Praėjusios savaitės pabaigoje zoologijos sode rastas negyvas Komodo drakonas ir besilaukianti kininė muntjakė (dar vadinama lojančia stirna). Sodo atstovas spaudai Agusas Supangkatas žiniasklaidai sakė, kad kol kas nėra aiškios gyvūnų mirties priežastys – jos bus paskelbtos po autopsijos.

Prieš stirnos mirtį penktadienį prižiūrėtojai dar spėjo pranešti, kad gyvūnui prasidėjo traukuliai, tačiau veterinarai jai jau niekuo nebepadėjo. Zoologijos sode dirbantys žmonės sako, kad stirna tikriausiai mirė dėl nėštumo komplikacijų arba dėl hormonų sutrikimo.

Liūtas rastas netyčia pasikoręs savo narve, kai jo galva įsipainiojo į laidus. 

Jau šiemet zoologijos sode mirė penki gyvūnai. Po to, kai metų pradžioje mirė 18 mėnesių amžiaus liūtas Michaelis, zoologijos sodas susilaukė priekaištų dėl savo būklės ne tik šalyje, bet ir visame pasaulyje. Buvo pranešta, kad liūtas rastas netyčia pasikoręs savo narve, kai jo galva įsipainiojo į laidus. 

Zoologijos sodo atstovai apie liūto mirtį nepranešė visą savaitę – kai policija pradėjo tyrimą, jo narvas jau buvo kruopščiai išvalytas. Dėl neteisėto nelaimės vietos išvalymo zoologijos sodui gali grėsti baudos.

Po Michaelio mirties miesto policija pradėjo nuoseklesnį tyrimą dėl gyvūnų laikymo sąlygų zoologijos sode. 

AFP/„Scanpix“ nuotr./Tigrė Melani
AFP/„Scanpix“ nuotr./Tigrė Melani

Nykstančios rūšies Sumatros tigrė Melani buvo sumenkusi iki 45 kilogramų ir maitinama sugedusia mėsa

„Jakarta Post“ cituoja 2012 metais pasirodžiusią ataskaitą, kurioje skelbta, kad kas mėnesį apie 15 gyvūnų miršta šiame zoologijos sode. Kitoje ataskaitoje pranešama, kad nuo 2013-ųjų liepos iki rugsėjo Surabajos sode mirė 43 gyvūnai. „Antara News“ praneša, kad per pastaruosius kelerius metus mirė apie 2 tūkst. gyvūnų. 

Primenama, kad vienos mirusios žirafos skrandyje buvo rasta 18 kilogramų plastiko kamuolys, o nykstančios rūšies Sumatros tigrė Melani buvo sumenkusi iki 45 kilogramų ir maitinama sugedusia mėsa. Melani buvo išgelbėta 2013 metais, tačiau nepaisant reikalavimų pagerinti sąlygas gyvūnams zoologijos sode tebemiršta gyvūnai.

„Antara News“ rašo, kad šiuo metu Surabajos zoologijos sode serga arba yra kritinės būklės 84 gyvūnai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min