Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslininkai į pingvinų būrį įleido „šnipą“ – pliušinį pingvinuką ant ratų

Pingvinas-šnipas glaudžiasi prie gyvūnų
Youtube.com kadras / Pingvinas-šnipas glaudžiasi prie gyvūnų
Šaltinis: 15min
0
A A

Prie nuolatinės žmonių draugijos savo aplinkoje nepratę gyvūnai išsigąsta šalia atsiradus aukštam dvikojui padarui. Todėl pingvinus stebintys mokslininkai nusprendė pasinaudoti kitokiais metodais, rinkdami duomenis apie šiuos žavius Žemės gyventojus, rašo gazeta.pl.

Mokslininkai iš Strasbūro universiteto Prancūzijoje sukūrė judantį daiktą, kuris gali kaip įmanoma arčiau privažiuoti prie karališkųjų pingvinų būrio ir stebėti jų reakciją į kažką, kas nėra žmogus. Vis dėlto sumanymas pavyko tik tuomet, kai ant mažytės judančios platformos buvo įkurdintas pliušinis pingvinukas, tokio pat dydžio, kokie būna ir karališkųjų pingvinų jaunikliai.

Pingvinukui atsirado vietos tarp jaunų ir vyresnių gyvūnų. Todėl tyrėjai gavo progą stebėti pingvinų reakciją į jį. Juk žmogus jiems visada kėlė stresą ir sumaištį būryje, pingvinai pakrikdavo iš baimės ir neleisdavo mokslininkams prieiti artyn.

„Šnipas“ turi įrengtą radijo siųstuvą, kuris būdamas nutolęs 60 cm gali tirti pingvinų širdies ritmą. Žmonių artumas gyvūnų širdis priversdavo plakti kur kas greičiau ir taip būdavo iki tol, kol žmogus būdavo šalia.

Pliušinis pingvinukas ant ratų iš pradžių irgi kėlė tokią reakciją. Suaugę pingvinai skleidė garsus, bandydami įspėti kitus, ir snapais baksnojo pliušinuką. Bet po akimirkos jų stresas ėmė aiškiai mažėti, širdies plakimas lėtėjo, būrys nurimo ir nustojo reaguoti į žaislą. Dar daugiau, „šnipas“ įsimaišė tarp kitų gyvūnų taip užtikrintai, kad jauni paukščiai jį priėmė kaip savą ir glaudėsi prie jo, kaip daro norėdami išlaikyti įprastą kūno šilumą.

Tuo tarpu suaugę pingvinai atrodė sunerimę ir nuliūdę, kai mažylis neatsakydavo į jų kvietimus.

Šis būdas stebėti gyvūnus leis mokslininkams kur kas efektyviau tirti laukinę gamtą, be reikalo nesikišant į jos gyvenimą ir nekeliant niekam streso.

VIDEO: Į pingvinų būrį įleistas „šnipas“ – pliušinis pingvinukas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min