Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslininkų tyrimas: kaip po žeme juda kurmiai

Kurmis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kurmis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šis filmas patvirtina, kad kurmiai po žeme juda visiškai išskirtinai. Gyvūnų pasaulyje daugiau niekas nieko panašaus nemoka, rašo wyborcza.pl.

Kelių JAV universitetų mokslininkai gavo užduotį ištirti, kaip ir su kokia jėga kurmiai rausia savo požeminius tunelius. Gyvūnus jie stebėjo naudodamiesi plastikiniais vamzdžiais su sumontuotais rentgeno spinduliais. Vamzdžiai buvo užpildyti kuskuso koše.

Pasirodė, kad būdas, kaip juda kurmiai, yra visiškai nepakartojamas – daugiau joks gyvūnas taip nesugeba. Tai esą galima palyginti nebent su plaukiojimu vandens gelmėse, pareiškė tyrime dalyvaujanti Yi Fen Lin.

Mokslininkams nuostaba sukėlė ir jėga, su kuria kurmiai judina savo priekines letenėles. Pasirodo, kad kurmiai savo letenėlėmis gali sukelti 40 kartų stipresnį spaudimą, negu sveria patys. Palyginkime – žmogus gali pakelti tik kelis kartus sunkesnius svarmenis, negu sveria pats.

VIDEO: Mokslininkai tyrė kurmio gyvenimą

Viena ir priežasčių, kodėl kurmiai yra taip retai tyrinėjami, yra ta, kad juos itin sunku pagauti. Be to, nelaisvėje šie po žeme gyvenantys gyvūnai dažnai nugaišta.

Mokslininkams vis dėlto pavyko išspręsti šią problemą. Spąstai kurmiams buvo paspęsti golfo laukuose, kuriuos gyvūnai itin mėgsta. Yi Fen Lin teigė, kad laukti teko valandų valandas, tuomet į kurmių tunelius įbesdavo pagalius ir stebėjo, kaip gyvūnai juda. Tuomet bėgdavo ir užblokuodavo tunelį, kad kurmis nebegalėtų judėti nei į vieną, nei į kitą pusę. Tada juos iškasdavo.

Išgyventi šiems gyvūnams nėra lengva, nes jie privalo nuolat maitintis – per parą suėda tiek, kiek sveria patys. Kitaip tuoj pat nugaišta.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min