Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Molėtus krečia skandalas: išvažiavus policininkams, šiukšlininkai sušaudė šunį

Medžioklinis šautuvas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Medžioklinis šautuvas
Šaltinis: 15min
0
A A

Teigiama, kad pranešimą apie palaidą keturkojį gavę policininkai sulaukė už laikiną gyvūnų globą atsakingos miesto komunalininkų tarnybos atstovų pagalbos. Tačiau pastarieji šunį viešai nušovė.

„Atliekame tyrimą šiuo momentu. Buvo žmogaus pareiškimas, ir mes tiriame. Šiuo momentu yra apklausinėjami „Molėtų švaros“ darbuotojai, kurie buvo nuvykę į įvykio vietą. Įvykis bus ištirtas ir visuomenė bus informuota. Jei paaiškės, kad konkretūs darbuotojai neteisėtai panaudojo ginklą, jų atžvilgiu imsimės sankcijų“, – naujienų portalą 15min.lt informavo Molėtų rajono policijos komisariato viršininkas Algis Masevičius.

Molėtiškių šeima mylimo augintinio pasigedo per Šv. Velykas, o po kelių dienų sužinojo, jog keturkojui buvo surengta vieša egzekucija.

Bulterjero šeimininkų žiniomis, neagresyvų jų augintinį prie mokyklos pamatę žmonės iškvietė pareigūnus, pastarieji pasikvietė į pagalbą šungaudžius iš komunalinių paslaugų įmonės „Molėtų švara“. Tačiau pastarieji, kaip teigiama, užuot nuvežę bulterjerą į laikinos globos įstaigą, netoliese keturkojį tiesiog nušovė.

Šaudyti mieste – iš principo negalima

„Žmonės paskambino dėl to palaido šuns bendruoju pagalbos telefonu 112. Tada buvo sujungta, aišku, su policija. Pareigūnai nuvažiavo į įvykio vietą ir pasikvietė atsakingą įmonę – UAB „Molėtų švara“, kuri rajono tarybos potvarkiu įpareigota gaudyti beglobius šunis. Kai išsikvietė, tada mūsų pareigūnai išvažiavo iš įvykio vietos“, – pasakojo viršininkas A.Masevičius.Šunys turi būti gaudomi ir laikomi, juk savivaldybė netgi lėšas skiria tam dalykui, – sakė Algis Masevičius.

Komisaras patvirtino, kad jei šuo būtų agresyvus ir pultų žmones ar pareigūnus – policininkai būtų turėję teisę jį nedelsdami nukauti: „Jei šuo keltų pavojų aplinkinių gyvybei ar sveikatai, pagal Policijos veiklos įstatymą tada galima panaudoti šaunamąjį ginklą.“

Ką turėjo daryti pagal policijos iškvietimą atvažiavę miesto šiukšlių tvarkymu besiverčiančios „Molėtų švaros“ darbuotojai?

„Šaudyti jie jokiu būdu negali. Šunys turi būti gaudomi ir laikomi, juk savivaldybė netgi lėšas skiria tam dalykui. Jie privalo juos pagal visą tvarką laikyti pas save atitinkamą laikotarpį. Po to turi pagal nustatytą tvarką užmigdyti, utilizuoti. Čia gi Ukmergės pavyzdys neseniai buvo“, – kaimyninio rajono įvykius priminė Molėtų policijos vadovas.

A.Masevičius akcentavo, kad šaudymas mieste – apskritai netoleruotinas, nes tai nesaugu. „Pareigūnams pagal tą patį Policijos veiklos įstatymą panaudoti ginklą prieš gyvūnus ar transporto priemones galima tik tada, jei tai nekels pavojaus aplinkiniams. Reikia įsitikinti, kad nebus kažkas sužalotas ar net išgąsdintas. Žodžiu, reikia įvertinti situaciją kiekvienu momentu“, – aiškino komisariato vadovas.

„Molėtų švaros“ vadovo oficiali pozicija: kad darbuotojams buvo liepta sugauti šunį ir atvežti į įmonės teritoriją. Kaip ir kodėl šungaudžiai pasielgė iš tiesų, kol vyksta tyrimas, komentuoti vengiama.

„Šuo buvo baisokos išvaizdos, tačiau gerietis

Apie Šv. Velykas apkartinusį įvykį naujienų portalui 15min.lt papasakojo ir nušauto bulterjero Roso šeimininkas, molėtiškis Alfredas K: „Šių metų balandžio 24 dieną pabėgo (arba buvo paleistas vaikų) mano grynaveislis bulterjerų veislės šuo.Nors šuo kovinis, išvaizda gąsdinanti, tačiau jis labai draugiškas, mėgstantis vaikus, gyvūnus, – tvirtina šeimininkas.

Nors šuo kovinis, išvaizda gąsdinanti, tačiau jis labai draugiškas, mėgstantis vaikus, gyvūnus.

Pasigedę šuns išvažinėjome visą miestelį, iškabinome skelbimus, klausinėjome žmonių, tačiau tuščiai.

Vėliau sužinojome iš policijos pareigūnų, kad buvo gautas iškvietimas iš vienos mokyklos, neva tas šuo gąsdina žmones, vaikus. Pareigūnams atvykus, tas šuo jokios agresijos nerodė nei žmonėms, nei gyvūnams. Tad pareigūnai iškvietė Molėtų miestelio švaros darbuotojus ir jų sulaukę, paliko.

Švaros darbuotojai greit jį sugavo, nes šuo draugiškas, mėgstantis važiuoti automobilyje. Sugavę šunį jie pasivežė tolėliau, kad žmonių akys nematytų, ir jį nušovė. Šūviai buvo du, nes pirmasis buvo netaiklus. Šuo cypė, tad šovė antrą kartą.

Žmonės (dabar galintys paliudyti) teigia, kad šaudė pačiame mieste už garažų bendrijos.

Šeimininko nuotr./ Nušautasis bulterjeras Rosas
Nušautasis bulterjeras Rosas

Šuo buvo su antkakliu, turėjo tatuiruotę, buvo labai draugiškas. Tai gali paliudyti kaimynai, draugai. Jis labai mėgdavo vaikus. Išties šuo buvo baisokos išvaizdos, tačiau gerietis. Jokios grėsmės jis nekėlė nei žmonėms, nei gyvūnams. Pinigine išraiška jo įvertinti negalime – tiesiog šeimos narys.

Tai ar galėjo taip pasielgti švaros darbuotojai? 24 dieną šuo pabėgo, o 26 dieną nušautas...“

Gyvūnų genocidas Ukmergėje

15min.lt primena, kad pastarosiomis savaitėmis Lietuvos gyvūnų mylėtojus sukrėtė įvykiai Ukmergės rajone: paaiškėjo, kad už beglobių gyvūnų gaudymą atlyginama gavus „įrodymų“ – jų uodegas arba letenėles.

Ukmergės pašonėje, keli šimtai metrų nuo greitkelio, jungiančio Panevėžį su Vilniumi, aptikta didžiulė duobė. Pasirodo, į ją jau ketveri metai metamos visame rajone surinktų šunų ir kačių gaišenos bei „tvarkdarių“ sunaikintų gyvūnų lavonai. Buvo teigiama, kad kasmet šią duobę papildo maždaug 200 gyvūnų kūnų.

Ukmergės policija taip pat atlieka tyrimą dėl miestą sukrėtusio įvykio, kai tiesiog gatvėje dienos metu pamėginta nušauti benamį šunį Rudį. Žurnalistų atliktas tyrimas nuvedė į vietinę medžiotojų ir žvejų draugiją, kuriai vietinė savivalda ir yra patikėjusi beglobių gyvūnų priežiūros ir gaudymo funkciją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min