Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 12d. 16:55

Muitininkai „į pensiją“ išleido tris tarnybinius šunis

Remi ir Bonis
Muitinės departamento nuotr. / Remi ir Bonis

Ketvirtadienį trims tarnybiniams šunims muitininkai surengė linksmas palydėtuves „į pensiją“. Renginiu buvo siekiama padėkoti su šiais šunimis dirbusiems kinologams ir jų keturkojams augintiniams, ištikimai saugojusiems visuomenę nuo narkotinių medžiagų ir kitų nelegaliai gabenamų daiktų patekimo į rinką.

Į palydėtuves susirinko per 100 moksleivių iš Vilniaus ir Jonavos mokyklų – jiems ši šventė buvo dar ir puiki edukacinė paskaita apie tai, kaip muitinė kovoja su kontrabanda ir saugo šalies rinką nuo nelegalių ir nesaugių prekių.

Kauno teritorinės muitinės rusų spanielis Bonis, vokiečių kurcharė Remi ir Klaipėdos teritorinėje muitinėje dirbęs rusų spanielis Ardas tarnybą Lietuvos muitinėje baigia dėl savo amžiaus. Su šiais ne vienerius metus muitinėje tarnavusiais tarnybiniais šunimis buvo ne kartą aptikti dideli kiekiai narkotinių medžiagų ir nelegaliai gabentų cigarečių.

Muitinės departamento nuotr./Ardas
Muitinės departamento nuotr./Ardas

Kinologai papasakojo apie šių šunų darbą Lietuvos muitinėje, jų pasiektus rezultatus, tai, kaip darbui atrenkami gudriausi keturkojai, ir ką būdami „pensininkais“ veiks Bonis, Remi ir Ardas. Tarnybinius šunis nuo mažumės auginę kinologai Linas Perkauskas ir Jonas Žilinskas mielai pasakojo, kur gyvens, kuo užsiims ir ar neliūdės būsimieji „pensininkai“, kai jiems nebereiks eiti į darbą.

Vėliau šunims buvo iškilmingai užsegti antkakliai su užrašais apie nepriekaištingą tarnybą.

Renginio pabaigoje muitinės kinologai kartu su tarnybiniais šunimis pristatė parodomąją programą, kur buvo galima pamatyti, kaip meistriškai muitinės keturkojai sulaiko pažeidėją, kaip aptinka slėptuvėje ar automobilyje paslėptas narkotines ar sprogstamąsias medžiagas ir kt.

Renginio dalyviai taip pat užsuko į Muitinės muziejų, susipažino su muitinės istorija nuo Lietuvos didžiosios kunigaikštystės laikų iki mūsų dienų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min