TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Muziejininkų išaugintas ruoniukas drąsiai eina į sceną

Žiūrovai nuo šio savaitgalio Jūrų muziejuje išvys ir tik praėjusiais metais gimusio ruoniuko pasirodymus.
Alfonso Mažūno nuotr. / Žiūrovai nuo šio savaitgalio Jūrų muziejuje išvys ir tik praėjusiais metais gimusio ruoniuko pasirodymus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Metus Jūrų muziejaus amfiteatre lankytojus smagiais pasirodymais džiuginusi Kalifornijos jūrų liūtų komanda Velykoms sulaukė pastiprinimo. Jau nuo šio, šventinio savaitgalio, pradedamuose lauko erdvėje demonstruoti Kalifornijos jūrų litų pasirodymuose dalyvaus ir pilkasis Baltijos ruoniukas Botnis.

„Pernai  muziejuje gimęs Baltukės vaikas – labai jaukus ir meilus, – pasakojo gyvūnais besirūpinantis muziejininkas biologas Pavelas Kulikovas. – Kaip žinia, Baltukė, kažkada išgąsdinta žmonių, sulaukusi mažylio, stengiasi jį kur nors paslėpti. Taip netyčia gali net paskandinti, nes ką tik gimęs ruoniukas dar negali plaukioti šaltame vandenyje. Todėl Botnį iš Baltukės turėjome paimti ir auginome patys“.

Beveik mėnesį darbuotojai ruošė ruoniukui specialų mišinį ir maitino jį kas keturias valandas. Vėliau Botnis pradėjo mokytis valgyti žuvį ir buvo apgyvendintas muziejaus baseine kartu su kitais pilkaisiais ruoniais. Greta – muziejaus amfiteatre vykdavo Kalifornijos jūrų liūtų pasirodymai, tad smalsų ir judrų ruoniuką treneriai kartą irgi nusprendė pakviesti į sceną.

Pasak anksčiau tik su delfinais ir Kalifornijos liūtais dirbusios trenerės Vidos Miškinytės, tikrai nelengva gyvūną išmokyti net paprasčiausią užduotį atlikti.

„Kol kas Botnis moka dar nedaug, palyginti su kaliforniečiais, – šypsojosi trenerė, – Bet su kiekviena treniruote jis vis labiau išdrąsėja.“

Lankytojų pamėgti Kalifornijos jūrų liūtai, trenerių teigimu, yra išdykę ir judrūs, ypač jaunikliai  – trejų metų Matilda ir Karis bei metais jaunesnė Čilė. Senieji liūtai Henris, Lija ir Basta yra ramesni. Kalifornijos jūrų liūtai yra žinduoliai, priklausantys ausytųjų ruonių pobūriui – yra lyg ruonių pusbroliai iš Pietų pakrantės. Paplitę jie Ramiajame vandenyne prie Kalifornijos ir Meksikos. Tai labai draugiški gyvūnai. Jie gyvena kolonijomis - šimtais, kartais net tūkstančiais. Didžiausi jų priešai – rykliai ir orkos.

Pilkieji Baltijos  ruoniai (Halichoerus grypus macrorhychus) – reta, nykstanti rūšis, įrašyta į Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Rusijos Raudonąsias knygas. Jie  Baltijos jūroje gyvena jau 10 000 metų, daugiausia jų yra Botnijos, Suomių ir Rygos įlankų pakraščiuose bei prie pietinių Švedijos krantų.

Beje, ruoniukui vardą Botnis sugalvojo Šakių rajono Panovių pagrindinės mokyklos antrokai ir trečiokai. Jie nusprendė, kad jaunikliui tinkamiausias Botnio vardas, nes šalia Rygos esančioje Botnijos įlankoje gyvena viena gausiausių Baltijos jūros pilkųjų ruonių kolonija.

O šiemet muziejuje gimęs ruoniukas dar yra bevardis. Visos Lietuvos vaikai kviečiami siūlyti tinkamiausią mažyliui vardą, kuris yra suteikiamas per Tarptautinę Muziejų dieną gegužės 18-ąją, nuotaikingos Vardynų šventės metu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min