Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 26d. 23:10

Naujojoje Vilnioje – kraupi keturių mėnesių šunelio egzekucija

Sužalotas šunelis dabar glaudžiasi pas globėją.
LGGD nuotr. / Sužalotas šunelis dabar glaudžiasi pas globėją.

Vilniuje – dar vienas žiaurus išpuolis prieš gyvūnus. Antradienio vakarą Naujojoje Vilnioje kažkokiu įrankiu buvo žiauriai subadytas vos keturių mėnesių šunelis. Nepaisant kraupių sužalojimų, gyvūnas išgyveno ir dabar yra veterinarų rankose.

Sunkiai sužalotas nelaimėlis aptiktas greta vienos degalinės Naujojoje Vilnioje. Degalinės darbuotojai apie jį pranešė Vilniaus savivaldybės įmonės „Grinda“ darbuotojams. Kaip sakė skambinusieji į „Grindą“, ant įšalusios žemės kraujo klane šalia degalinės guli greičiausiai sušaudytas arba automobilio pervažiuotas jaunas šuniukas.

Apie 18 val. krauju srūvantį juodaplaukį patinėlį „Grindos“ darbuotojai atsivežė į savo patalpas L.Giros gatvėje. Iš ten Lietuvos gyvūnų globos draugijos (LGGD) Vilniaus skyriaus atstovai jį nugabeno į vieną iš Vilniaus veterinarijos klinikų.

Net ir klinikoje iš pradžių buvo sunku suprasti, kuo ir kaip smarkiai šunelis sužalotas, atrodė, kad kraujuoja visas kūnelis. Tik nuskutus kailį ties žaizdomis paaiškėjo, kad visas kūnas nusėtas vienodomis maždaug 2 mm skersmens apvaliomis skylutėmis. Daugiausia tokių žaizdų – ant galvos, ausų, blauzdų ir pilvo.

Manyta, kad šunelis sušaudytas iš pneumatinio ginklo, tačiau ši versija greičiausiai nepasitvirtins, nes rentgeno nuotraukose nematyti jokių svetimkūnių. Lieka manyti, kad nusikaltėlis gyvūną žalojo kažkokiu apvaliu smailiu įrankiu, o po egzekucijos leisgyvį paliko gulėti spiginančiame šaltyje.

Klinikoje žiauriai sužalotam, šoką patyrusiam ir daug kraujo netekusiam šuneliui buvo suteikta pagalba: susiūtos didžiausios žaizdos, sulašinta ir suleista vaistų. Baimintasi, kad gali būti sužaloti ir gyvūno vidaus organai, tačiau atrodo, kad daugelis žaizdų nėra itin gilios ir baigiasi poodiniame sluoksnyje. Veterinarų nuomone, nors ir smarkiai nukentėjęs, jaunas šuniukas, kuriam dar tik pradėjo kaltis nuolatiniai dantukai, turėtų išgyventi.

Nelaimėlis liko per naktį ir toliau bus gydomas veterinarijos klinikoje. Jeigu jam pavyks išgyti, vėliau LGGD atstovai ieškos naujų šeimininkų, kurie norėtų žiaurių kančių patyrusį šunelį priimti į savo namus.

Jeigu tapote šio žiauraus nusikaltimo liudininkais arba ką nors žinote apie nusikaltimą įvykdžiusį asmenį, labai prašome praneškite el. paštu augintinis@15min.lt. Jūsų informacija bus perduota policijos pareigūnams ir padės nubausti nusikaltėlį.

Daugiau apie gyvūnų globą ir augintinius skaitykite specialioje 15min.lt rubrikoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min