TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neeilinė situacija: savaitgalį Vilniuje ištuštėjo mirtininkių kačių narvai

Reg. Nr. 717
LGGD nuotr. / Šį savaitgalį Vilniaus benamių gyvūnų sanitarinėje tarnyboje neišvysi įprasto vaizdo – iš narvų baikščiai žvelgiančių sugautų beglobių kačių, kurioms gresia mirtis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Gyvūnų globėjams Vilniuje – džiaugsmingos dienos. Po sostinėje vykdytos akcijos, kai veterinarai iš Rumunijos sterilizavo beglobes kates, miesto benamių gyvūnų sanitarinės tarnybos narvuose bene pirmą kartą per visą tarnybos istoriją neliko nė vienos pasmerktos katės ar katino.

Pasak gyvūnų globėjų, tai išties neįprasta. Anksčiau Vilniaus benamių gyvūnų sanitarinės tarnybos UAB „Grinda“ narvai nuolat būdavo perpildyti. Kai tarnybos darbuotojai sugaudavo naujų beglobių gyvūnų, seniau juose įkalintus tekdavo naikinti. Dalį iš jų, kiek pajėgdavo, stengdavosi išgelbėti savanoriai gyvūnų globėjai – tokiems gyvūnams ieškoma naujų namų ir šeimininkų.

„Nepaprastai geras jausmas, kai matai, kad tie baisūs cinkuoti narvai „Grindoje“ tušti. Tai tapo įmanoma tik dėl to, kad dvi savaites „Grindos“ mašina su sugautais gyvūnais važiavo ne į L.Giros gatvę (čia įsikūrusi benamių gyvūnų sanitarinė tarnyba – red. past.), o į Buivydiškes, kur dirbo veterinarai iš Rumunijos, nemokamai sterilizavę gyvūnus. Taip norisi, kad tiek katinėlių, tiek šunelių narvai „Grindoje“ visada būtų tušti, kad nebūtų mirtininkų, kad nebūtų nekaltai nuteistų, kad mūsų mažieji nepriklausytų tiems, kurie lengva ranka juos marina“, – sako Lietuvos gyvūnų globos draugijos (LGGD) Vilniaus skyriaus pirmininkė Danutė Navickienė.

Austrijoje įsteigto tarptautinio gyvūnų apsaugos fondo „Vier Pfoten“ (liet. – keturios letenėlės) veterinarai iš Rumunijos pirmojoje balandžio pusėje nemokamai sterilizavo beglobius  keturkojus.

Šio projekto metu sterilizuotos benamės katės po operacijos vėl paleidžiamos į jų įprastas gyvenamąsias vietas. Sterilizuoti gyvūnai nebesiveisia, tačiau į savo teritoriją, neįleidžia kitų benamių gyvūnų. Jeigu projektas tęsiamas pakankamai ilgą laiką, benamių gyvūnų skaičius mieste radikaliai sumažėja, o miestui nebereikia kasmet išleisti didelių lėšų benamių gyvūnų kontrolės problemai spręsti.

„Vier Pfoten“ veterinarai iš Rumunijos Vilniuje sterilizavo apie 300 gyvūnų. Pasak D.Navickienės, projektas bus tęsiamas ir rumunams išvažiavus, to imsis sostinės veterinarai, kurie taip pat sterilizuos ir paleis kates į laisvę.

„Gyvūnus žudančių sanitarinių tarnybų iš viso nebeturi būti, kai egzistuoja gyvūnų globėjų organizacijos. Dabar visi aiškiai mato, kad galima tvarkytis ir nežudant gyvūnų, o tokia įmonė kaip benamių gyvūnų sanitarinė tarnyba yra pasenusi moraliniu požiūriu“, – įsitikinusi LGGD Vilniaus skyriaus pirmininkė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min