Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nelaimės nuojauta: Kauno gatvėmis seniai lakstantis briedis niekam nerūpi

Briedis Kaune
15min.lt skaitytojo medžiaga / Briedis Kaune
Šaltinis: 15min
0
A A

15min.lt skaitytojas atsiuntė redakcijai filmuotą medžiagą. Joje matyti nedidelis briedis, lakstantis miesto gatvėmis. Vyriškis stebisi, kad pranešus savivaldybei ir gyvūnų kontrolės tarnybai nesulaukė jokios reakcijos.

„Kodėl pas mus nuolat laukiama, kol įvyks nelaimė? Tik tada valstybinės institucijos sureaguoja ir imasi veiksmų“, – stebėjosi Aukštųjų Šančių gyventojas.

Jis į darbą važinėja anksti ryte. Apie 5 val. L.Ivinskio ir Geležinkelio gatvėse kaunietis ne kartą matė bėgiojantį briedžiuką. Jam pavyko žvėrį ir nufilmuoti. „Netoli šių gatvių yra miškelis, kur pastebimos stirnos, kiškiai, lapės. O dabar jau daugiau kaip mėnuo ir aš, ir kiti žmonės rytais pamato po gatves bėgiojantį briedžiuką. Manau, eismo dalyviams tai kelia rimtą pavojų“, – kalbėjo vyras.

VIDEO: Briedis Kauno gatvėse

Jis tvirtino, kad apie gyvūną mieste informavo Kauno savivaldybę, sutartį su ja pasirašiusią gyvūnų kontrolės įmonę „Nuaras“, bet nesulaukė jokios reakcijos.

15min.lt taip pat reikėjo skambučių grandinės, kol paaiškėjo, kas turėtų pasirūpinti atklydusiais į miestus žvėrimis.

15min.lt taip pat reikėjo skambučių grandinės, kol paaiškėjo, kas turėtų pasirūpinti atklydusiais į miestus žvėrimis.

Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė tvirtino, kad, skirtingai nei miesteliuose ir kaimuose, didmiesčiuose medžiotojų būreliai užsiimti laukinių gyvūnų kontrole negali, o pagal sutartį su savivaldybe dirbanti bendrovė „Nuaras“ atsakinga už beglobius, valkataujančius naminius gyvūnus bei negyvus gatvėse randamus žvėris.

„Dėl laukinių gyvūnų kontrolės turėtų būti atsakingas Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentas“, – teigė vedėja.

Kauno regiono aplinkos apsaugos agentūros Kauno miesto agentūros vedėjas Eugenijus Vainalavičius paaiškino, kad Aplinkos ministerija pasirašiusi sutartį su Gyvūnų globėjų asociacija.

Jos vadovas Vytautas Gustaitis patvirtino, kad organizacija išties pasirūpina žvėrimis. Specialistai juos užmigdę išgabena iš miesto ar kaip nors kitaip pasirūpina.

„Žmonės turi paskambinti mums ir paaiškinti, kur ir kokioje vietoje pastebėjo gyvūną“, – informavo V.Gustaitis.

Asociacija įsikūrusi Kaune, Šv. Gertrūdos 46, t. 8 686 44828, 8 655 70058, el.paštas: gga@animal.lt.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min