Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nereikalingieji kovoja dėl gyvenimo

Duobė su kačiukais
„Lesės“ nuotr. / Duobė su kačiukais
Šaltinis: 15min
0
A A

„Ir vėl kačiukų metas“, – liūdnai atsidūsta gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ savanoriai, gelbėdami eilinį niekam nereikalingą mažylį ar net visą jų vadą. Lengva ranka žmonės juos išleidžia į pasaulį, o kai reikia ieškoti jiems namų – atsakomybės nebeužtenka. Gerai jei dar pasivargina atnešti iki prieglaudos. O kiek rasta laiptinėse, tarpuvartėse, šiukšlių konteineriuose – susidarytų didžiuliai skaičiai.

Lesės nuotr./Serganti rainiukė
„Lesės“ nuotr./Serganti rainiukė

Šiuo metu „Lesės“ prieglaudoje itin daug mažų kačiukų. Dauguma – kažkieno išmesti, palikti likimo valiai arba jau gimę gatvėje. Savanoriai dėl jų nerimauja ir visomis išgalėmis ieško naujų namų. Mat mažyliai – pati pažeidžiamiausia globotinių grupė. Jei į prieglaudą įsisuktų kokia užkrečiamoji liga, didelė dalis jų kristų.

Dalis mažylių jau patenka į prieglaudą ligoti. Tenka daug dirbti, praleisti bemiegių naktų, kartais net sukrapštyti paskutinius pinigėlius, kad jie turėtų šansą išgyventi. Šiuo metu viena savanorė atkakliai kovoja dėl mažutės rainiukės gyvybės. Nors ji be galo silpna, bet iš visų savo menkų jėgų stengiasi stotis, kelti drebančią galvą. Toks atkaklumas neleidžia pasiduoti ir „Lesės“ savanoriams. Ši mažylė dar su dviem kačiukais, irgi pasiligojusiais, apniktais blusų, buvo rasta, kai savanoriai gaudė laukines kates šiuo metu vykdomam benamių gyvūnų gimstamumo kontrolės projektui. Sugavus suaugusias kates pasirodė, kad yra ir mažylių. Palikti jie būtų neišgyvenę, tad atidūrė „Lesės“ savanorių globoje.

Lesės nuotr./Margutis
„Lesės“ nuotr./Margutis

Trejetą kitų „Lesės“ globotinių geri žmonės rado miške išsekusius nuo bado. Nors jiems buvo likęs tik vienas žingsnis iki mirties, tačiau apsupti rūpesčio mažyliai stebėtinai greitai atsigavo ir dabar siaučia lyg niekur nieko. Rodos, nei bado, nei ligų jų trumpame gyvenime net būti nebuvo.

Dar viena šeimyna paimta iš Vilniaus kiemo. Ten vienas „tvarkdarys“ kasmet atvestus kačiukus užmušdavo mėtydamas butelius, o lavonėlius palikdavo tysoti. Benamius šėrusios moters prašymu katė mama buvo sterilizuota, o mažyliams ieškomi nauji namai, kurie padėtų jiems pamiršti patirtą persekiojimą ir žmogaus žiaurumą.

Jei ieškote žavaus augintinio ar galite bent laikinai juos pagloboti, kreipkitės į „Lesės“ prieglaudą Vilniuje: 8 605 33 452, el. paštas info@lese.lt, www.lese.lt.

Lesės nuotr./Laukinukas
„Lesės“ nuotr./Laukinukas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min