Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Niujorko valstija skelbia karą gulbėms, nes jos kelia grėsmę

Gulbė
Aurelijos Kripaitės/15min.lt / Gulbė
Šaltinis: BNS
0
A A

Didžiojoje Britanijoje laukinės gulbės kelia susižavėjimą dėl savo grožio ir yra saugomos karalienės, o Niujorko valstija paskelbė karą šiems paukščiams, nes mano, kad jie kelia didelę grėsmę.

Preliminarius pasiūlymus iki 2025 metų išmedžioti arba perkelti kitur 2 200 šioje valstijoje gyvenančių gulbių nebylių palaiko kai kurie gamtosaugininkai, tačiau tokie planai kursto gyvūnų teisių aktyvistų įtūžį.

Gulbių nebylių į Šiaurės Ameriką europiečiai naujakuriai atvežė XIX amžiuje, norėdami papuošti savo vilas, tačiau pareigūnai griežtai nusistatę prieš šių paukščių veisimąsi laisvėje.

Gulbės puldinėja žmones, niokoja augaliją, kelia grėsmę lėktuvams ir kenkia vandens telkiniams.

Niujorko valstijos Aplinkos apsaugos departamentas aiškina, kad gulbės puldinėja žmones, niokoja augaliją, kelia grėsmę lėktuvams ir kenkia vandens telkiniams, nes jų išmatose esama pavojingus žarnyno susirgimus galinčių sukelti bakterijų Escherichia coli.

Po to, kai oro bendrovės „US Airways“ 1549-ojo reiso lėktuvas 2009 metais susidūrė su žąsų pulku ir buvo priverstas nusileisti ant vandens Hadsono upėje, JAV Žemės ūkio departamentas pradėjo kasmetes kanadinių berniklių populiacijos reguliavimo akcijas.

Dabar Niujorko valstijos aplinkosaugininkai nori išplėsti tą programą ir iki 2025 metų  laisvėje gyvenančias gulbes nebyles išmedžioti arba perduoti auginti atsakingiems savininkams.

„Iš mirtinų kontrolės metodų bus naudojamas laisvėje gyvenančių gulbių šaudymas ir gyvų paukščių gaudymas bei eutanazija, laikantis nustatytų elgesio su laukiniais gyvūnais taisyklių“, – sakoma programos projekte.

Taip pat būtų naikinami gulbių lizdai, o kiaušiniai – ištepami aliejumi, praduriami arba sterilizuojami, kad iš jų neišsiristų jaunikliai, pridūrė Aplinkos apsaugos departamentas.

Tačiau lobistinė organizacija „Goose Watch NYC“, ketinanti protestuoti prieš gulbių naikinimo programą, pareikalavo, kad svarstomų gulbių populiacijos reguliavimo planų būtų atsisakyta.

„Tiesiog baisu mėginti išnaikinti visą rūšį, kuri gyvena valstijoje jau daugiau nei 150 metų – beveik 200 metų“, – naujienų agentūrai AFP sakė „Goose Watch NYC“ įkūrėjas Davidas Karopkinas.

Jis išjuokė mintį, kad 2 200 gulbių kelia pavojų valstijai, turinčiai 18 mln. gyventojų.

„Turėčiau gerai paieškoti žmogaus, kuris būtų sunkiai sužeistas gulbės nebylės, – sakė aktyvistas. – Jos agresyviai elgiasi dažniausiai gindamos savo lizdą, savo jauniklius. Manau, kad žmonėms reikėtų vadovautis sveiku protu.“

Tačiau kai kurie aplinkos apsaugos ekspertai noriai palaiko valstijos planus.

Cornellio universiteto Gamtinių išteklių katedros profesorius adjunktas Paulas Curtisas sakė AFP, jog tas planas yra tinkamas ir atitinka pasiūlymus, iškeltus kitose valstijose.

Pasak profesoriaus, žinomi keturi dokumentuoti atvejai, kai lėktuvai susidūrė su gulbėmis Johno F.Kennedy oro uoste Niujorke. Be to, gulbės gali tapti įkyriomis; jos atima maisto išteklius iš kitų laukinių gyvūnų, pažymėjo P.Curtisas.

„Siekiama riboti populiacijos didėjimą laisvėje ir pašalinti gulbes iš vietų, kur jos sukelia rūpesčių arba daro žalą augalams“, – rašė jis elektroniniame laiške.

Valstijos aplinkos apsaugos departamentas taip pat atmetė kritikų argumentus, sakydamas AFP, kad svarstomas planas, įskaitant pasiūlymą perkelti gulbes į kitas vietas, yra labiau subalansuotas ir išsamus, nei daugelis aiškina.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min