TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nubaustas žmogų sužalojęs ir žiauriai šunį nužudęs uteniškis

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis
Šaltinis: 15min
0
A A

Už žmogaus sužalojimą ir žiaurų susidorojimą su gyvūnu 42 metų uteniškis P.P. nuteistas vienų metų aštuonių mėnesių laisvės atėmimu, bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams, nuteistasis įpareigotas atsiprašyti nukentėjusiojo, nurodyta pradėti dirbti ar užsiregistruoti darbo biržoje, be teismo sutikimo nekeisti darbo vietos, be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms, atlyginti 10 tūkstančių litų neturtinės žalos ir 2 280 litų gydymo išlaidų.

Tokį sprendimą, išnagrinėjęs Utenos rajono apylinkės prokuratūros prokurorų perduotą nusikaltimų žmogaus sveikatai ir dorovei baudžiamąją bylą, priėmė rajono apylinkės teismas.

Pernai gegužės viduryje Utenos rajono Daugailių seniūnijos Taukelių kaime neblaivus P.P,. asmeninio konflikto metu smogęs kumščiu į veidą nukentėjusiajam, sužalojo dešinę akį. Žmogus, negalėjęs dėl sumušimo matyti dešiniąja akimi, buvo apakęs abiem, nes katarakta buvo aptraukusi kairiąją akį.

Pernai rudenį P.P. padarė dar vieną nusikalstamą veiką žiauriai pasielgęs su gyvūnu. Rugsėjo 28 d. Utenos rajono Leliūnų seniūnijos Antalgės kaimo vienos gyventojos ūkiniame pastate P.P. kankinamai žiauriai susidorojo šunimi.

Baudžiamojo kodekso 138 straipsnis tam, kas sužalojo ar susargdino žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo prarado nedidelę dalį profesinio ar bendro darbingumo arba ilgai sirgo, bet jam nebuvo šio kodekso 135 straipsnio 1 dalyje nurodytų padarinių, numato laisvės apribojimo, arešto arba laisvės atėmimo bausmę iki trejų metų.

Baudžiamojo kodekso 310 straipsnis tam, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, arba kankino gyvūną, numato tokias bausmes – viešuosius darbus, baudą,  areštą arba laisvės atėmimą iki vienų metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min