Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

OPAN sterilizacijos centre – 900 sterilizuotų Vilniaus krašto gyvūnų

Katės po atliktos sterilizacijos
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Katės po atliktos sterilizacijos
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio mėnesį duris atvėrusiame VšĮ „Opus pro animalibus et natura“ (OPAN) sterilizacijos centre iki dabar sterilizuoti ir kastruoti jau daugiau nei 900 gyvūnų. Gyvūnų sterilizacijos ir kastracijos akcijų metu dirbo užsienio nevyriausybinių organizacijų ir Lietuvos veterinarai, prie projekto įgyvendinimo prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė bei Lietuvoje veikiančios nevyriausybinės gyvūnų globos organizacijos.

OPAN sterilizacijos centro nuolat vykdoma veikla pasiekė didesnį mastą nei jau kasmetinėmis tapusios nemokamos sterilizacijos akcijos. Centro steigėjams pavyko užmegzti bendradarbiavimą ne tik su užsienio nevyriausybinių organizacijų specialistais, bet ir su Lietuvos veterinarijos gydytojais ir studentais.

Kaip ne kartą yra pabrėžę gyvūnų globėjai, tam, kad būtų užtikrintas sterilizacijos metodo efektyvumas, būtina šį metodą taikyti nenutrūkstamai, be to, nuolat stebėti jau sterilizuotų gyvūnų buveines ir nedelsiant sterilizuoti naujai atklydusius gyvūnus. Dėl šios priežasties drauge su „Vier Pfoten“ veterinaru Corneliu Stoenescu dirbęs Aurimas Kviklys, išvykus tarptautinei komandai, tęsia beglobių kačių sterilizaciją.

Už suteiktą galimybę išlaikyti sterilizacijos projekto tęstinumą organizatoriai yra dėkingi šią idėją remiančiai Lietuvos kinologų draugijai. „Tokį modelį, kai ne iš užsienio keliskart per metus atvykstantys veterinarai, o mes patys imamės įgyvendinti sterilizacijos programas visada matėme kaip vienintelę ilgalaikę perspektyvą, dėl to labai džiaugiamės, kad šis procesas pagaliau prasidėjo ir sieksime, kad šiuo gražiu pavyzdžiu užsikrėstų ir kiti Lietuvos miestai“ – teigė OPAN atstovė Gudrun Koller.

Planuojama, kad bendram darbui su Lietuvos veterinarais į OPAN sterilizacijos centrą dar šių metų gruodžio mėn. sugrįš „Vier Pfoten“ veterinaras Cornelis Stoenescu. Tikimasi, kad jo apsilankymo metu pavyks sterilizuoti dar apie 150 beglobių gyvūnų.

OPAN atstovai ragina visuomenę prisijungti prie sterilizacijos programos populiarinimo ir prisidėti prie centro veiklos: „Jau dabar pastebimas beglobių gyvūnų, ypač kačių populiacijos stabilizavimasis, dėl to negalime sustoti siekiant bendro tikslo – ženkliai sumažinti beglobių gyvūnų populiaciją. Jau ne kartą patyrėme, kad tik turėdami visokeriopą paramą ir palaikymą galime ne tik pasiekti užsibrėžtų tikslų, bet ir viršyti sau išsikeltus lūkesčius“, – teigė OPAN atstovė Algita Zigmantaitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min