TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Padėkite Austėjai kvėpuoti (atnaujinta vasario 10 d.)

Austėja
LGGD nuotr. / Austėja
Šaltinis: 15min
0
A A

Jos istorija prasidėjo praėjusių metų pabaigoje, prieš pat Kalėdas. Jauna moteris ir pagyvenęs vyras Vilniuje įžengė pro „Grindos“ benamių gyvūnų sanitarinės tarnybos vartus ant rankų nešdami mažą katytę.

Mažylė žvalgėsi išplėtusi žalias akytes ir paklusniai gulėjo ant rankų. Galbūt ji jautė, kad tos rankos neša ją ten, kur šaltis, narvas, neviltis, stresas, mirtis... o galbūt ir ne, nes ji tikėjo žmogumi. Tačiau tie, kurie  nešė mažylę, puikiai žinojo, kad neša ją numarinti. Jų užkietėjusių ir užšalusių širdžių prieškalėdinė šiluma nesušildė. Katytė jiems trukdė. Trukdė, nes nuo šalčio slėpėsi laiptinėje.

Tą dieną į „Grindos“ pašonėje įsikūrusius gyvybės vagonėlius atėjo gyvūnų likimui neabejingas vyriškis. Žmogus pamatė, kaip mažą, jauną, bejėgę katytę neša ten, kur jos laukia šaltas narvas, baimė, neviltis. Vyras sustabdė porelę ir paklausė, kodėl jie tai daro, juk katytė „Grindoje“ taps tik dar viena potencialia mirties auka. Į tai moteriškė sušnypštė: jei toks geras, tai paimk. Žinoma, vyras paėmė mažą drebantį padarėlį.

Katytė, rodos, net atsiduso, prisiglaudė, sumurkė, lyg pasakė savo katiniška kalba: ačiū tau, gerasis žmogau, ačiū, kad atėjai, ačiū, kad esi.

Mažylė buvo apgyvendinta gyvybės vagonėlyje. Kitą dieną buvo nuvežta pas veterinarijos gydytojus. Katytei nustatytas viršutinių kvėpavimo takų uždegimas ir paskirti antibiotikai. Tačiau vaistai nepadėjo. Mažylė apsigyveno globėjos namuose, gavo Austėjos vardą ir buvo nuolat stebima.

Austėja yra apie 8 mėnesių amžiaus, jaunutė, energinga katytė. Ji labai mėgsta dūkti, bet... Austėja dūsta. Ji negali normaliai kvėpuoti, nes jos nosytėje veterinarai aptiko polipą. Baisu klausyti, kaip katytė švokščia rytais, nes tuo metu jai ypač sunku kvėpuoti.

Veterinarai įtaria, kad dar vienas polipas yra ausytėje. Šis polipas trikdo Austėjos koordinaciją, mažylei sunku išlaikyti pusiausvyrą. Kad Austėja normaliai kvėpuotų ir atgautų pusiausvyrą, reikalinga operacija. Be jūsų pagalbos mes to padaryti negalime. Operacijai reikia 480 litų. Todėl labai prašome Austėjos vardu: padėkite Austėjai kvėpuoti. Mažylė jaunutė, meili ir miela, išgelbėta nuo mirties slenksčio, ji nusipelnė gyventi ir kvėpuoti.

Kviečiame paremti Austėjos operaciją nors ir nedidele suma. Jei norite ir galite padėti Austėjai kvėpuoti, pervesdami pinigėlius į sąskaitą nurodykite, kad aukojate Austėjai.

Mūsų rekvizitai:
Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyrius
Registracijos kodas: 125535218
Sąskaitos nr.: LT047300010002464463 („Swedbank“)
Banko kodas: BIC-HABALT22

Ačiū už jūsų gerumą! Už supratingumą ir pagalbą! Ačiū aukojantiems.

Papildyta vasario 10 d. Po Austėjai atliktos operacijos, per kurią buvo išpjautas gana didelis polipas, katytė vis dar liūdnoka, kakliukas pjūvio vietoje patinęs, bet ji jau kvėpuoja per nosytę ir nebešvokščia. Kurį laiką Austėja turės nešioti specialią apykaklę, kad nenusidraskytų žaizdos.

Dabar katytei kasdien leidžiami antibiotikai ir ji daugiausiai laiko praleidžia miegodama. Tačiau rainės sveikata taisosi ir ji jau susidomėjusi stebi kitas žaidžiančias globėjos katytes. Pusę kairiosios Austėjos akies užtraukęs trečiasis vokas, tačiau veterinarai optimistiškai prognozuoja, kad tai laikinai.

LGGD Vilniaus skyrius nuoširdžiai dėkoja visiems geros valios žmonėms, kurie parėmė katytės operaciją ir gydymą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min