Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 29d. 06:08

Pakelėje rastą lapiuką globoja katė

Žuvusios lapės jauniklį apsiėmė globoti persų veislės katė. Tai pirmas toks atvejis per penkiolika „Nuaro“ veiklos metų.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Žuvusios lapės jauniklį apsiėmė globoti persų veislės katė. Tai pirmas toks atvejis per penkiolika „Nuaro“ veiklos metų.

Be mamos likusį lapės mažylį ėmėsi globoti persų veislės katė. Tokį netradicinį katės švelnumo proveržį tenka stebėti Klaipėdos „Nuaro“ darbuotojams.

Apie aptiktus lapės mažylius jiems pranešė Plungės rajono gyventojai ir aplinkosaugininkai. Paskambinę Gyvūnų globėjų asociacijos gelbėtojams jie pranešė, kad ant kelio guli patrenkta lapė. Nuvykę į nelaimės vietą jie laukiniam gyvūnui jau niekuo negalėjo padėti – sužalota lapė nugaišo. Šalia jos aptikti du maži sušalę ir permirkę lapiukai. Anot specialistų, jiems gali būti dvi ar trys savaitės.

Gyvūnėliai priglausti „Nuaro“ Klaipėdos regiono skyriuje. Deja, vieno jauniklio išsaugoti nepavyko, tačiau kitą ėmėsi globoti persų veislės katė, neseniai atsivedusi kačiukų. Katė į „Nuarą“ prieš porą mėnesių atvežta iš Palangos.

Be mamos likęs lapės jauniklis pasirodė esąs labai judrus ir drąsus: jis jau įsitraukia į žaidimus su kačiukais. „Manau, kad jis tikrai gali ir turi išgyventi. Tai pirmas toks atvejis, su kuriuo susidūrėme per visus penkiolika „Nuaro“ veiklos metų“, – sakė vadovė Jurgita Gustaitienė. Tiesa, ji prisiminė ne vieną atvejį, kai katės išaugina šuniukus ir atvirkščiai.

Kaip pasakojo „Nuaro“ Klaipėdos regiono skyriaus administratorė Irina Ščeponavičienė, tai pirmas kartas, kai tenka rūpintis tokiu mažu lapiuku. Dalis darbuotojų tokį mažylį apskritai mato pirmą kartą. Vakar jam jau duota ne tik pieno, katėms skirtų konservų, bet ir faršo.

„Nuarui“ jau yra tekę rūpintis stirnomis, gulbėmis, gandrais ir bebrais. Koks bus lapiuko likimas – neaišku. Viliamasi, kad atsiras, kas jį norės priglausti. „Gal į privačių asmenų rankas atiduosime, o gal į kokį zoologijos sodą“, – svarstė J.Gustaitienė.  

Temos: 2 Nuaras, UAB Lapė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min