Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 15d. 19:16

Pamilk prieglaudinuką – apsilankyk kirpyklėlėje

Šuo po grožio procedūrų
„Baltų uodegų“ nuotr. / Šuo po grožio procedūrų

Sakoma, kad keturkojis – geriausias žmogaus draugas, tačiau draugijos nerandančių ir gatvėmis nežinioje klajojančių niekam nereikalingų beglobių gyvūnu apstu. Nors Lietuvoje šiuo metu yra apie 50 prieglaudų – net jos nesutalpina visų šunų bei kačių, kuriems reikia pagalbos ir globos.

Organizacija „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ rūpinasi ne pasekmėmis, o priežastimis, stengiasi šviesti visuomenę ir palengvinti geraširdžių, prieglaudinukus pamilusių žmonių gyvenimus įsigijus keturkojį draugą. Būtent dėl pastarosios priežasties prasideda akcija, organizuojama kartu su kirpyklėle – „Baltos uodegos“. Akcijos metu visi asmenys, iš prieglaudos pasiėmę namo šunį, gaus dovanų kvietimą atvykti apkirpti ir išmaudyti savo naująjį draugą.

Akcijoje dalyvaujančios prieglaudos: „Rainiukas“, „Naminukai“, „Gyvūnų sterilizacijos fondas“, „Gyvybės vagonėliai“ bei „Tautmilės prieglaidėlė“.

„Šios akcijos esmė nėra paskatinti žmones už dovanas paimti augintinį, nes beglobiams reikalingi atsakingi ir iš tiesų apsisprendę šeimininkai, – įspėja „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė. – Mes siekiame savotiškai padėkoti už geras žmonių širdis ir palengvinti šuns bei šeimininko bendro gyvenimo pradžią.“

Tuo tarpu kirpėja Ingrida, kalbinama apie šią akciją ir motyvus prisijungti, negali suvaldyti jausmų: „Tiesiog visada norėjau pagelbėti beglobiams gyvūnams, mąsčiau apie laikiną jų globą savo namuose, bet taip ir neišdrįsau... Stebint prieglaudose esančių šunų nuotraukas norisi išlaisvinti tuos vargšiukus nuo sąvėlų, kurios trukdo judėti, sukelia skausmą, ir purvo – taip bent kiek palengvinant jų gyvenimus. Kita priežastis grynai profesinė: mišrūnas – tai toks „neapibrėžtas“ šuo, kurį kirpdamas pasitelki savo vaizduotę ir kūrybą, o ne galiojančius konkrečios veislės standartus.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min