Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio pataisos namų nuteistosioms susitikimas su šunimis prilygo terapijai

Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Renginio akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panevėžio moterų pataisos namuose kalinčios nuteistosios turėjo retą galimybę pabūti keturkojų apsuptyje. Moterims susitikimą su šunimis surengė Panevėžio gyvūnų globos draugija.

Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė tvirtino, kad tokie susitikimai – ne naujiena, tačiau jie nėra dažni. Keturkojai itin pradžiugina ir nuteistųjų mažamečius vaikus, kurie nelaisvėje gyvena kartu su savo motinomis.

Nuteistosios galėjo išvysti keturių šunų pasirodymus, o vėliau su jais artimiau pabendrauti. Bene daugiausia dėmėsio ir simpatijų sulaukė nerangi Niūfaundlendo veislės kalė Saulutė. Per 70 kilogramų sveriantis šuo kantriai leido laiką nuteistųjų apsuptyje, leidosi glostomas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Renginio akimirka

Panevėžio pataisos namuose kalinčios moterys įstaigoje laikyti didelių augintinių negali, tačiau čia apsigyveno keletas atklydusių katinų. Nuteistosios tvirtino, kad toks susitikimas su šunimis gerokai praskaidrino kasdienybę.

„Čia mes negalime turėti šunų, todėl ši diena kaip šventė. Labai myliu šunis. Galėtų tokie susitikimai vykti dažniau. Ypač tai aktualu mamoms, kurios čia gyvena su savo vaikais. Jiems tai didelė pramoga“ , – sakė nuteistoji.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Renginio akimirka

Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė sako, kad ne tik į šią įstaigą, tačiau į bet kurį susitikimą su vaikais atvedami tik patikimi šunys. Pasak vadovės, draugija jaučiasi skolinga nuteistosioms, mat kelios moterys, kurioms iki bausmės pabaigos liko nedaug laiko, savanoriškai sutiko padėti tvarkyti globos draugijos buveinės aplinką, prižiūrėti šunis.

„Kelios nuteistosios mums tikrai daug padeda. Jas atveža pas mus į globos draugiją. Ten jos pajunta nors kiek laisvės, padeda mums dirbti su beglobiais gyvūnais. Norime joms atsidėkoti už pagalbą, o tuo pačiu ir praskaidrinti nuotaiką mamų mažyliams“, – pasakojo Rūta Liberienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min