Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžys petardomis mažins kovų populiaciją

Kovas
Wkimedia.org nuotr. / Kovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Panevėžio miesto savivaldybės užsakymu Lietuvos ornitologų draugija imsis priemonių kovų populiacijai mažinti. Garsinės priemonės (petardos) bus naudojamos Kultūros ir poilsio parke.

„Panevėžys bus pirmasis miestas, išbandęs garsines petardas kovų populiacijai mažinti. Ši Aplinkos ministerijos leidžiama priemonė iki šiol buvo panaudota tik kovai su kormoranais šalies nacionaliniuose parkuose. Ji davė teigiamų rezultatų. Žiūrėsim, kaip ji paveiks varninius paukščius“, – teigia Ekologijos skyriaus vyr. specialistė Rūta Taučikienė.

Kovai Kultūros ir poilsio parke bus baidomi nuo kovo 10 d. kas tris dienas dvi savaites. Ornitologai dirbs vakarais ir anksti rytą – prieš saulėlydį ir tekant saulei.

Dar dvi savaites paukščiai bus baidomi, kai padės kiaušiniai – kovo ir balandžio mėnesiais. Tada naktimis bus šaldomi kiaušiniai, kad iš jų neišsiperėtų jaunikliai.

„Apie tai, kad miestas pirmąkart imasi kompleksinių kovos su varniniais paukščiais priemonių, informuoti šalia parko gyvenantys žmonės. Apie garsinių signalų naudojimą kalbėjome savivaldybėje vykusiame susitikime su daugiabučių namų atstovais. Paprašėme jų pagalbos įspėjant kaimynus apie laikiną triukšmą“, – sakė R.Taučikienė.

Varninių baidymas garso ar vizualinėmis priemonėmis, padėtų perėti kiaušinių šaldymas Kultūros ir poilsio parke, senosiose ir Ramygalos g. kapinėse – viena Savivaldybės patvirtinto varninių paukščių populiacijos gausos reguliavimo priemonių plano dalių. Tam, kad pavasarį į miestą grįžtų kuo mažiau kovų, jų bus siekiama mažinti ir Panevėžio regiono sąvartyne Dvarininkų kaime. 

Šios priemonės bus vykdomos kasmet iki 2015-ųjų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min