Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Papildomą uždarbį gaudė nelegaliais spąstais

Nelegaliai paspęsti katinams sugauti spąstai
LGGD nuotr. / „Grinda“
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiuliame karštyje narve be vandens ir maisto besikantinantį katiną pastebėję žmonės neliko abejingi – pro nuosavo namo kiemą juosiančią tvorą perkišę pagalį atidarė narvą ir išlaisvino gyvūną. Šiam katinui pasisekė – dar pusdienis ar diena ir nuo namo grįžusios šeimininkės sprendimo gyvūno nebūtų išgelbėjęs nei gailus miauksėjimas, nei už širdies griebiančios, it Batuoto Katino iš filmo „Šrekas“ akys.

Šikšnio gatvės Vilniuje gyventoja, neapsikęsdama po jos kiemą lakstančių katinų, nusprendė nuosavų namų kvartale įvesti tvarką. Moterius kelis kartus paskambino į „Grindos“ gyvūnų globos namus ir pranešė bendrovės darbuotojams apie „daugybę lakstančių katinų“, kuriuos esą reikia sugauti. Tačiau pas moterį atvykusiems gyvūnų globos namų darbuotojams jokių katinų aptikti ir sugauti nepavyko. Tuomet iniciatyvos ėmėsi pati vilnietė.

Sužinojusi, kad už tam tikrą mokestį savo kieme galima nelegaliai pasistatyti Vilniaus miesto gyvūnų globos namams priklausančius kačių gaudymo narvus, pripildytus kates viliojančio skysčio,  moteris ryžosi imtis draudžiamos veiklos. Vilnietė nelegaliai savo kieme paspendė dvejus kačių spąstus ir savaitgaliui išvyko iš namų.

Norėjo užsidirbti papildomai

Apie nelegalia veikla užsiimti bandžiusį „Grindos“ gyvūnų namų darbuotoją pranešė sąmoningi piliečiai, pasibaisėję kaimynės kieme pastatytais dviem bendrovei „Grinda“ priklausančiais narvais, kurių viename kankinosi į spąstus pakliuvęs katinas. Žmonės šuos faktus užfiksavo fotoaparatu ir pranešė Lietuvos gyvūnų globos draugijai (LGGD). Paaiškėjo, kad nelegalią paslaugą suteikė tokiu būdu papildomai užsidirbti panoręs Vilniaus miesto gyvūnų globos namų darbuotojas.

Tokia paslauga yra draudžiama, nes nė vienas privatus asmuo negali savavališkai gaudyti gyvūnų. Vilniaus mieste tai daro tik bendrovė „Grinda“, kuriai už tai yra mokami pinigai.Kaip 15min.lt sakė LGGD Vilniaus skyriaus pirmininkė Danutė Navickienė, tai, kad „Grindos“ gyvūnų namams priklausantys narvai gali būti naudojami tik tam tikslui apmokytų darbuotojų, žinančių gaudomų gyvūnų elgesį ir gyvenamąsias vietas, numatyta įstatymuose. Todėl privačių asmenų pasiryžimas savarankiškai išgaudyti beglobius ir benamius gyvūnus statant narvus, yra nelegalus ir draudžiamas.

„Tokia paslauga yra draudžiama, nes nė vienas privatus asmuo negali savavališkai gaudyti gyvūnų. Vilniaus mieste tai daro tik bendrovė „Grinda“, kuriai už tai yra mokami pinigai. Niekas kitas to daryti negali, tai yra draudžiama įstatymu“, – tvirtino D.Navickienė.

Katinai dingsta kaip į vandenį

LGGD atstovė apgailestavo, kad nors pastarasis atvejis yra pirmasis, kai gauti nelegalios veiklos įrodymai, atvejų, kai gyvūnai sugaunami nelegaliai – ne vienas.

„Tai, deja, ne pirmas atvejis. Man skambina žmonės, ypač po savaitgalio, ir praneša, kad dingo jų augintiniai bei teiraujasi, ar mus pas jų nėra. Žmonės savo dingusių katinų ieško prieglaudose, gyvūnų globos organizacijose, tačiau taip ir neranda. Dažniausiai tai būna žmonės, gyvenantys nuosavų namų kvartaluose arba sodų bendrijose. Turime pagrindo manyti, kad šia papildoma, nelegalia veikla Vilniaus gyvūnų globos namų darbuotojas užsiima jau seniai“, – pasakojo D.Navickienė.

Ji taip pat sakė bendravusi su Saulėtekio alėjoje gyvenančia vilniete, kurios ne vienas augintas katinas taip pat pradingo ir nebeatsirado. „Ši moteris viename laikraštyje pamatė skelbimą, kuriame buvo rašoma, kad žmogus padeda susitvarkyti su nepageidaujamais gyvūnais. Paskambinusi nurodytu telefono numeriu moteris susitarė, kad pas ją atvykęs vyriškis atveš ir paliks narvus, kurie padės sugauti, neva moterį erzinusius katinus. Deja, paskambinus pakartotinai, šiuo telefonu niekas nebeatsiliepė. Vėliau šis numeris pradėjo iš viso nebeveikti. Vyras tikriausiai suprato, kad pats buvo „gaudomas“, – kalbėjo LGGD atstovė.

Tuo, kad galima sulaukti pagalbos norint nelegaliai išgaudyti neįtikančius gyvūnus, įsitikino ir 15min.lt. Paieškų sistemoje „Google“ įmetus žodžius „gaudau benamius gyvūnus“, surastas skelbimas su šiuo tekstu: „Vilniaus mieste ir rajone profesionaliai gaudau benamius gyvūnus, kates ir šunis. Atvykstu į vietą jums patogiu metu. Kainą sutarsim. Apsaugokit savo vaikus, šeimos narius, ir savo keturkojus draugus. Atsikratykit įkyrių šunų, ligų platinimo ir nemalonaus kvapo“.

LGGD nuotr./Skelbimas apie nelegalią veiklą
LGGD nuotr./Skelbimas apie nelegalią veiklą

Susisiekti su šio skelbimo autoriumi nepavyko, nes skelbimo galiojimas yra pasibaigęs.

D.Navickienė taip pat atkreipė dėmesį į kitą svarbų klausimą – kas atsitinka su nelegaliai sugautais gyvūnais? „Dar vienas klausimas, kas atsitinka su sugautais gyvūnais, nes į Vilniaus gyvūnų globos namus jie nepatenka, kadangi savaitgaliais benamių gyvūnų gaudymas nevyksta. Ką su sugautais gyvūnais daro „Grindos“ darbuotojas, savavališkai išdalinęs privatiems gaudytojams narvus? Kur dingsta gyvūnai, kokiu būdu jie sunaikinami?“, – svarstė LGGD atstovė.

Gyvūnų globos draugija paprašė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl pilietės draudžiamų ir nelegalių veiksmų vykdymo bei „Grindos“ darbuotojo nelegalių ir su darbo taisyklėmis bei nuostatomis nesuderinamų veikų ir papildomo būdo užsidirbti teikiant draudžiamas paslaugas.

„Grinda“: darbuotojas gailisi

Savo ruožtu „Grindos“ vadovas Vladas Masiulis 15min.lt sakė, kad nors LGGD tvirtina, esą organizacijos darbuotojas nelegalia veika užsiimti galėjo ilgai, įrodymų yra tik dėl vieno atvejo. „Tokių dalykų nebuvo konstatuota. Nebuvo nustatyta, kad kažkur būtų buvę palikti organizacijos narvai. Kažkas gali kalbėti, bet tai nėra patvirtinta. Žmonės juk mėgsta viską ir išpūsti. Šiuo atveju buvo padarytos nuotraukos, todėl tokį atvejį galime fiksuoti. O jeigu kažkas tiesiog pasako, tai negali nustatyti, ar tikrai taip buvo“, – sakė V.Masiulis.

Jis tikina nieko apie darbuotojo „papildomą“ veiklą nežinojęs. Esą kai organizacijoje vaikšto „savas žmogus“, niekas į jį „neatkreipia dėmesio“. „Sakoma, kad nuo namų vagies neapsiginsi“, – dėstė „Grindos“ vadovas.

Pasak jo, prasižengęs darbuotojas nelegalia veikla užsiimti galėjo tik po darbų. Esą narvai laikomi tarnybiniame automobilyje, tad po darbų, kai visi išvyksta, juos pasiimti nėra sudėtinga. „Tas žmogus gailisi ir žada daugiau taip nedaryti. Jis su savo mašina nusivežė. Narveliai nėra dideli, įsimetė į mašiną ir nusivežė“, – kalbėjo V.Masiulis.

Gyvūnų globos namų vadovas taip pat pabrėžė, kad priimtas sprendimas prasižengusį darbuotoją nubausti. Kaip jis bus nubaustas, neatskleidė. „Prasižengusį darbuotoją bausime, nes jis tokių dalykų daryti negali. Kaip? Na, čia jau direktorius spręs“, – kalbėjo V.Masiulis.

Paklausus, kaip paaiškėjo, kuris konkrečiai darbuotojas prasižengė, „Grindos“ vadovas sakė, kad jis pats prisipažino, mat didžioji dalis organizacijos darbutojų šiuo metu atostogauja.

Bendrovė „Grinda“ yra Vilniaus savivaldybei priklausanti įmonė, kurios pagrindinis tikslas –  sugautiems „valkataujantiems gyvūnams suteikti laikiną prieglaudą ir, esant reikalui, pirmąją veterinarijos pagalbą. Beglobiai gyvūnai gaudomi pagal Vilniaus miesto savivaldybės skyrių, seniūnijų, Vyriausiojo policijos komisariato ir jo padalinių, kitų įstaigų bei organizacijų, gyventojų pranešimus, vadovaujantis gyvūnų apsaugos teisės aktais“.

Sugautus beglobius ar benamius gyvūnus „Grinda“ įpareigota 14 parų. Tais atvejais, kai gyvūnai suserga, užmigdyti juos bendrovė gali ir anksčiau. 

LGGD nuotr./Nelegaliai paspęsti katinams sugauti spąstai
LGGD nuotr./Nelegaliai paspęsti katinams sugauti spąstai

 

LGGD nuotr./Nelegaliai paspęsti katinams sugauti spąstai
LGGD nuotr./Nelegaliai paspęsti katinams sugauti spąstai

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min