TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulinis pasivaikščiojimas su zenenhundais trijuose Lietuvos miestuose

pasivaikščiojimas Kaune
Organizatoriai / pasivaikščiojimas Kaune
Šaltinis: 15min
0
A A

Šveicarų zenenhundų mylėtojų klubas norėdamas atkreipti visuomenės dėmesį į šiuos puikius šunis ir palaikyti šalis, kuriose Berno zenenhundai patenka į prieglaudas, kviečia visus auginančius ir mylinčius šios veislės šunis jungtis prie - pirmojo pasaulinio pasivaikčiojimo su Berno zenenhundais. Prie šios solidarumo akcijos visame pasaulyje jau prisijungė 87 šalys, tame tarpe ir Lietuva.

Dažnai mielais meškinais vadinami Berno zenenhundai yra draugiški, aristokratiškos išvaizdos šunys. Berno  zenenhundai dėl savo charakterio ir išvaizdos nepalieka abejingų, tačiau pasaulyje jau atsiranda šalių, kuriose šie išskirtiniai šunys atiduodami į prieglaudą.

Balandžio 12 dieną, 12 valandą kviečiame visus jungtis prie pasivaikščiojimo su Berno zenenhundais (Bernese worldwide friends walk), kuris tuo pačiu metu vyks trijuose Lietuvos miestuose:

VILNIUJE Kalnų parkas – Barbakanas ir atgal.

KAUNE Laisvės al. (Įgulos bažnyčia) – Vilniaus gatvė.

ŠIAULIUOSE Bulvaras - Aušros al. ir atgal (renkamės prie Šiaulių viešbučio).

Organizatoriai/Akcijos logotipas
Organizatoriai/Akcijos logotipas

Pasivaikščiojimo pabaigoje įvyks dresiruotų šunų pasirodymas - pademonstruosime, ką moka mūsų Berno zenenhundai! Šunims draugiškas kavinių tinklas „Coffee inn“ eisenos dalyvius vaišins gardžia kava, o augintinius - vandeniu.

Kviečiame visus dalyvauti ir nepamiršti lauktuvių gyvūnų gerovės organizacijos „Pifas” globotiniams. Tai gali būti pašaras, kraikas, paklotėliai ar net panaudota patalynė ir rankšluosčiai, kurie bus panaudoti gyvūnų priežiūrai.

Dažnai mielais meškinais vadinami Berno zenenhundai yra draugiški, aristokratiškos išvaizdos šunys

Kol kas Lietuvoje dar nepasitaikė atvejų, kad Berno zenenhundai patektų į prieglaudas, tačiau kas metai į šias organizacijas patenka daugiau nei 10 000 benamių gyvūnų. Tik mažiau nei pusei iš jų pasiseka rasti naujus namus.

Gyvūnų gerovės organizacijos „Pifas“ atstovė Aida Ramonienė pasakoja: „Gyvūnai į prieglaudas patenka dviem būdais: juos atiduoda patys savininkai arba priglaudžiami gatvėse rasti gyvūnai. Dažniausiai tai būna negrynaveisliai arba tam tikros veislės mišrūnai, kuriuos žmones įsigyja norėdami pigesnio, bet būtinai „veislinio“ augintinio, neįvertinę savo finansinių galimybių, gyvenimo būdo ar paskatinti tuo metu vyraujančios gyvūnų veislių mados. Vienu metu organizacija gaudavo daug skambučių su prašymais priimti Sibiro haskių veislės šunis. Žmonės susižavėję mėlynomis šio gyvūno akimis nepasidomi jo temperamentu, didelio fizinio krūvio poreikiu. Tokių neapgalvotų sprendimų pasekmė yra ta, kad gyvūnas tampa nereikalinga našta. Ne kartą esame gavę ir skambučių su paklausimais ar turime tokių šunų, kurių nereikia vesti į lauką“.

„Pifo“ organizacija labai atsakingai žiūri į savo veiklą. Ne kiekvienas pageidaujantis gali čia ir dabar pasiimti patikusį gyvūną. Pradžioje yra įvertinama ar žmogus turi sąlygas laikyti augintinį, patariama, koks gyvūnas konkrečiam žmogui tinkamiausias pagal gyvenamąjį būstą, pomėgius ir kt. Naujiems šeimininkams atiduodamas gyvūnas būna paskiepytas, patikrintas veterinaro ir paženklintas, tam, kad jei gyvūnas netyčia pasiklystų, būtų galima greičiau jį sugrąžinti namo.

Tad palaikydami „Pifo" idėjas, zenenhundų mylėtojų klubas tikisi, kad zenenhundų prieglaudose neatsiras, nori palengvinti jau ten atsidūrusiųjų dalią, o visuomenę supažindinti su šių nuostabių meškinų savybėmis iš arčiau.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min