Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasieniečių šunys mokėsi įlipti į sraigtasparnį

Pratybų akimirka
VSAT nuotr. / Pratybų akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasieniečių Aviacijos rinktinėje pirmadienį vyko kinologų saugaus elgesio panaudojant rinktinės orlaivius treniruotės. Jų tikslas – užtikrinti skrydžių ir darbų saugą tokių situacijų metu, kai kinologai naudojasi sraigtasparniais.

Pirmoji šių mokymų dalis buvo skirta teorinių žinių pateikimui. Jos metu aptarta orlaivių panaudojimo valstybės sienos apsaugai ir kontrolei darbų sauga, ryšio sistemų naudojimas sraigtasparnyje, supažindinta su įlipimo ir išlipimo technika, ausinių ir diržų naudojimu.

Taktinėse pratybose buvo panaudotas valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos rinktinės sraigtasparnis „Eurocopter EC135“.

Tarnybiniai VSAT šunys kartu su kinologais treniravosi įlipti ir išlipti iš sraigtasparnio, buvo stebimas šunų elgesys skrydžio metu, kinologai mokyti užsisegti diržus, uždaryti duris, užsidėti ausines sraigtasparnyje.

Išsiaiškinus, ką reikėtų koreguoti šiose treniruotėse, veiksmas persikėlė į šalia rinktinės esančią teritoriją, kur pasieniečių kinologai su tarnybiniais šunimis atliko vietovėje paslėptų objektų paiešką, vykdė sąveikos veiksmus su antžemine komanda.

VSAT tai pirmos tokio pobūdžio treniruotės, kuriose dalyvavo kinologai su šunimis ir Aviacijos rinktinės skrydžio įgulos nariai.

Įgūdžius šioje srityje tobulino kinologai su tarnybiniais šunimis iš Pasieniečių mokyklos Kinologinės veiklos valdybos, Vilniaus, Lazdijų, Ignalinos atominės elektrinės apsaugos rinktinių.
Dalyviai konstatavo, kad treniruotė buvo naudinga, įgytos teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai bus panaudoti vykdant tarnybines funkcijas.

Ateityje planuojama organizuoti daugiau tokio pobūdžio treniruočių su kinologais iš kitų VSAT padalinių, imituojant sudėtingesnes mokymų sąlygas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min