Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 11d. 22:07

Paslaptingo padaro krebždėjimas ventiliacijos šachtoje vilniečiams įvarė baimės

Pirmoji akistata su neprašyta viešnia
Nuotr. iš asmeninio archyvo / Pirmoji akistata su neprašyta viešnia

Vilniuje, daugiabučio 12-ame aukšte, teko surengti buitinę, bet neįprastą gelbėjimo operaciją.

„Tą krebždėjimą vonios kambaryje išgirdome atsibudę ryte. Tačiau vienintelė kilusi mintis – kad kaimynai pradėjo remontą ir galbūt kažką ardo, valo arba tobulina. Išėję iš būsto apie tai ir pamiršome“, – 15min.lt šeštadienį pasakojo viename sostinės šešiolikaukštyje įsikūrę vilniečiai, kuriems paslaptingas krebždėjimas ventiliacijos šachtoje iš pradžių įvarė baimės, o po to privertė surengti neįprastą gelbėjimo operaciją.

Kad įspūdis apie kaimynų remontą klaidingas, 12-ojo aukšto gyventojai suprato parvykę namo vakare. Krebždėjimas nebuvo dingęs, o statybininkai per tiek laiko tikrai būtų viską iškrapštę.

„Visi turėjome vakaro planų, ir namai netrukus vėl liko tušti. Tačiau vakarodami su bičiuliais jau svarstėme įvairias versijas, kas galėtų kelti tą garsą ventiliacijos angoje.

Aptarti įvairūs variantai. Gal tai žiurkė iš rūsio? Gal kanarėlė ar papūgėlė iš kaimynų namų? Žaltys? Šikšnosparnis? Naminukas? O gal per stogą į ventiliaciją kažkaip yra patekęs ir keturiais aukštais žemyn nusileidęs koks nors paukštis? Ši versija pasitvirtino.

„Buvome sutarę, kad jei ir vėlai vakare parėję namo išgirsime tą garsą, ardysime ventiliaciją ir gelbėsime tą vargšą, kad ir kas jis būtų. Vos atrakinus duris paaiškėjo, kad vidurnaktį teks surengti buitinę gelbėjimo operaciją“, – 15min.lt pasakojo šeimos galva.

Nuėmus elektrinio ventiliatoriaus dangtelį, garsas nutilo. Buvo galima pagalvoti, kad tai vėjas ar kokia šiukšlė šnarėjo pro plastmasines groteles, ir problemos nebeliko. Tačiau po minutės garsai atgijo.

Išnešę iš patalpos visus drabužius, rankšluosčius ir kitus daiktus, kuriems būsima invazija gali kelti grėsmę, vilniečiai buvo pasirengę labiausiai jaudinamam momentui.

„Buvo tikrai įspūdinga, kai ištraukęs vos 100 milimetrų skersmens ventiliatorių iš angos pamačiau joje dvi akis ir snapą tarp jų. Be paukščio galvos daugiau nieko ir nesimatė“, – pasakojo vyras.

Vilnietis puolė skambinti bičiuliui, kuris domisi gamta ir išmano apie gyvūnų globą.

Pasipylė klausimai: kaip jį iš ten iškrapštyti? Ar reikia jo saugotis? Ką daryti, kai paukštį pavyks išlaisvinti?

Bešnekant telefonu, paukštis pats iššliaužė iš angos, įsitaisė ant kabančio ventiliatoriaus ir pasirodė visu gražumu. Tai – kuosa.

Namiškiams pavyko užfiksuoti šį vaizdą fotoaparatu, o apie paukščius išmanantis kolega nurodė ir tolimesnius veiksmus: jei kuosa sveika, gali skristi, reikia išjungti šviesą (tamsoje dauguma paukščių nemato), pagauti ją ir išleisti į laisvę. Ko gero, beveik visą parą nelaisvėje tūnojusi kuosa išskrido taip greitai, kad mobiliuoju telefonu vos spėta tai užfiksuoti (žr. video apačioje).

VIDEO: 15min.lt - į butą per ventiliacijos šachtą patekusi kuosa

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min